Trzy złote za bilet

Nową L-ką do PKP.

Są już znane ceny biletów za przejazd nową linią L łączącą Karczew z dworcem PKP w Otwocku. Pasażerowie niekorzystający z biletów ZTM na tej trasie zapłacą 3 zł.

SYLWIA WYSOCKA

Lokalna linia L łącząca osiedle Ługi i Karczew z centrum Otwocka (dworcem kolejowym) ma zostać uruchomiona we wrześniu. Są już gotowe projekty uchwał upoważniających burmistrza Karczewa do podpisania porozumień z prezydentem Otwocka i z miastem stołecznym Warszawa na uruchomienie autobusu. Zgodnie z nimi linia będzie finansowana przez Karczew i Otwock (pokryją po 40 proc. kosztów) oraz ZTM (20 proc. kosztów).

W autobusach nowej L-ki ważne będą bilety ZTM: dobowe, weekendowe, 30-dniowe, 90-dniowe i bilet seniora. Honorowane będą również wszystkie uprawnienia do przejazdów ulgowych (50 proc.) i bezpłatnych zgodnie z zasadami obowiązującymi w lokalnym transporcie zbiorowym nadzorowanym przez ZTM.

A co z mieszkańcami, którzy nie potrzebują wspólnego biletu? Będą oni mogli podróżować na podstawie biletów jednorazowych lub miesięcznych emitowanych przez przewoźnika i stanowiących jego przychód. Przewoźnikiem będzie w tym przypadku firma, która wygra przetarg na przewóz pasażerów. W składanych ofertach przewoźnicy będą uwzględniali przewidywany przychód ze sprzedaży biletów jednorazowych i miesięcznych, co będzie miało wpływ na obniżenie ceny za tzw. wozokilometr, czyli niższe koszty dla gmin.

Ceny biletów zostały określone przez Karczew na 3 zł za bilet jednorazowy, 1 zł 50 gr za ulgowy, 66 zł za miesięczny i 33 zł za miesięczny ulgowy (50 proc.). Takie same ceny ma w uchwale w tej sprawie przyjąć Rada Miasta Otwocka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.