Oczyszczacze już działają!

OTWOCK: CZYSTE POWIETRZE W PRZEDSZKOLACH.

W miejskich przedszkolach są już oczyszczacze powietrza. W sumie udało się zakupić 18 urządzeń. Są one przenoszone z sali do sali, bo przydałoby się więcej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Teraz to jest zupełnie inne powietrze, to się czuje – przyznaje Jolanta Polańska, dyrektorka Przedszkola nr 3 przy ul. Jodłowej w Otwocku. Zakupione za pieniądze z budżetu miasta urządzenia filtrują powietrze, wyłapują kurz i mają dobry wpływ na dzieci, które są alergikami.

Do placówek nr 3 i nr 18, w których jest najwięcej grup przedszkolnych, trafiły po trzy urządzenia. W przedszkolach nr 10, 15 i 16 są po dwa oczyszczacze, a w pozostałych tylko po jednym. Na zakup większej liczby urządzeń nie wystarczyło pieniędzy.

Na oczyszczenie powietrza w danym pomieszczeniu potrzeba czterech godzin. Po tym czasie urządzenia przenoszone są do następnych sal, gdzie przebywają dzieci. – Taki oczyszczacz przydałby się w każdej sali, a tak trzeba sobie jakoś radzić i przenosić urządzenie, co jest kłopotliwe – przyznaje dyrektorka Przedszkola nr 3, w którym jest sześć oddziałów.

Rada miasta na wniosek radnych z klubów PiS, ChIS i bezpartyjnych przeznaczyła 22 tys. zł na zakup oczyszczaczy powietrza do publicznych przedszkoli i żłobka miejskiego. Ale radni nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. – Jeżeli te urządzenia się sprawdzą, spełnią oczekiwania rodziców i pracowników placówek, rozważymy możliwość przeznaczenia dodatkowych pieniędzy na zakup kolejnych oczyszczaczy – zapowiada przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

Oczyszczacz powietrza w miejskim żłobku ma pojawić się wkrótce. Na razie trwa procedura przetargowa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.