Zmarł ks. Aleksander Juszczuk

Ksiądz Aleksander Juszczuk był dyrektorem Domu Księży Emerytów w Otwocku, a także wieloletnim kapelanem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy. Zmarł w środę, 21 marca wieczorem w Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Miał 50 lat.

Od kilku miesięcy ks. Aleksander przebywał w szpitalu, gdzie zmagał się z poważną chorobą. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę, 24 marca w kaplicy Domu Księży Emerytów w Otwocku, a także w kościele pw. św. Wincentego à Paulo, gdzie przez wiele lat był rezydentem. Ciało kapłana zostało złożone w rodzinnym grobie na cmentarzu w Warszawie-Rembertowie.

Ksiądz Aleksander Juszczuk urodził się 27 listopada 1967 roku w Warszawie. Pochodził z parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników na Grochowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Kazimierza Romaniuka 21 maja 1994 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach pw. Świętej Trójcy w Latowiczu (1994-1996) i św. Jana Chrzciciela w Mińsku Mazowieckim (1996-1999). Następnie był rezydentem w parafiach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie-Zerzniu (1999-2000) oraz Nawrócenia św. Pawła Apostoła na Grochowie (2000-2001). W latach 2004-2005 był wikariuszem parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Legionowie.

W 2005 roku przybył do Otwocka, gdzie został mianowany rezydentem parafii św. Wincentego à Paulo (był nim do 2017 roku), a jednocześnie powierzono mu funkcję kapelana Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy. W lipcu ubiegłego roku został zwolniony z funkcji rezydenta, po czym mianowano go dyrektorem Domu Księży Emerytów w Otwocku (przy ul. Geisslera). Oprócz funkcji dyrektora nadal pełnił posługę kapelana w otwockim szpitalu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.