Kocurek powoli wraca do zdrowia

Ponoć koty mają dziewięć żyć. Ten, którego potrącił pociąg, z pewnością miał ogromne szczęście, choć w wypadku stracił łapkę. Teraz kotek powoli wraca do zdrowia. Jest pod troskliwą opieką pracowników w schronisku w Celestynowie. Tragedia zwierzęcia poruszyła tysiące osób w całym kraju.

AJka

Pociąg potrącił kota na wysokości wsi Karpiska w gm. Kołbiel. „Linia” informowała o tym na Facebooku w dniu dramatycznej interwencji (8 marca). Tragedia zwierzęcia poruszyła tysiące osób w całym kraju (dziękujemy za liczne komentarze i udostępnienia). Kocurek skonałby w męczarniach, gdyby nie pracownicy kolei, którzy wezwali na pomoc pracowników schroniska. Dzięki błyskawicznej interwencji kot przeżył, mimo że stracił łapkę i doznał licznych urazów.

– Zwierzę cudem przeżyło. Kotek ma ogromną wolę walki. Teraz powoli wraca do zdrowia. Codziennie dostaje serię leków, kroplówki i otrzymuje specjalistyczną karmę. Jest otoczony najlepszą opieką, ale nadal istnieje ryzyko powikłań – podkreśla Łukasz Balcer, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Leczenie jest kosztowne. Dlatego osoby, którym los kotka nie jest obojętny, mogą pomóc schronisku zapewnić mu dalsze leczenie.

Liczy się każda złotówka!

Darowizny można wpłacać na konto schroniska w Celestynowie na nr rach.: 43 1020 1156 0000 7102 0061 5146.
Tytułem: „Srebrny kot”

„Linia” pisała o tym w dniu dramatycznej interwencji:
https://www.facebook.com/TygodnikLiniaOtwocka/posts/1882744008466501

One thought on “Kocurek powoli wraca do zdrowia

  • 23 lipca 2020 o 20:56
    Permalink

    Przyjechali ze schroniska bo było w godzinach pracy – od godziny cierpi kocurek potrącony na ul. Szkolnej w Otwocku i nikogo to nie obchodzi

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.