Uwaga, nadjeżdża śmierć!

WALCZĄ O DODATKOWE OSTRZEŻENIA NA TORACH.

Władze Józefowa chcą, aby kolej zgodziła się na montaż sygnalizacji dźwiękowo-świetlnej przy przejściach przez tory. To reakcja miasta po niedawnym śmiertelnym wypadku na torach. Na razie zamontowano dodatkowe tablice ostrzegające o niebezpieczeństwie.

SYLWIA WYSOCKA

Na torach wciąż giną ludzie. Uważać trzeba tym bardziej teraz, gdy prace prowadzone w związku z budową tzw. trzeciego toru powodują utrudnienia w ruchu pociągów, zmianę rozkładu i kierunku ich jazdy. Zdarza się, że z powodu z opóźnień na stację wjeżdżają dwa składy poruszające się w tym samym kierunku. Wszystko to powoduje zamieszanie, mieszkańcy są zdezorientowani, nie przywykli do nowej sytuacji i często nie są wyczuleni na zagrożenie. Nawet zamontowane bariery ochronne nie spełniają w pełni swojej funkcji, ponieważ osoby przechodzące przez przejście są odwrócone tyłem do nadjeżdżającego pociągu.

Na początku marca na oznakowanym przejściu dla pieszych przy stacji PKP Józefów pod pociąg wpadł 67-letni mieszkaniec Warszawy – „Linia” pisała o tym w numerze 11/2018. Po tej tragedii władze Józefowa postanowiły bardziej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Zwróciły się do zarządu PKP PLK o możliwość zamontowania sygnalizacji świetlno-dźwiękowych na przejściach. Zdaniem władz miasta spowodowałoby to poprawę bezpieczeństwa szczególnie dzieci i osób starszych. Codziennie z przejść w Michalinie i Józefowie korzystają uczniowie szkół podstawowych nr 1, 2 i 3. Rodzice zaniepokojeni o bezpieczeństwo swoich dzieci złożyli nawet petycję do burmistrza, w której proszą o podjęcie radykalnych działań mających na celu poprawę zabezpieczenia przejścia przez tory.

Czekając na odpowiedź od PKP, miasto samo zrobiło pierwszy krok na drodze do poprawy bezpieczeństwa. Tymczasowo przy przejściach, na wysokości wzroku, ustawiono tablice ostrzegające przed niebezpieczeństwem „STOP! UWAŻAJ! – Symbol pociągu – Zatrzymaj się przed przejściem”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.