Nowy rzecznik burmistrza

JÓZEFÓW: ZMIANY W URZĘDZIE.

Konkurs na stanowisko nowego rzecznika prasowego burmistrza Józefowa wygrała Krystyna Olesińska. Swoje obowiązki zacznie wypełniać na początku maja.

SYLWIA WYSOCKA

Pod koniec kwietnia po pięciu latach pracy w urzędzie ze stanowiska rzecznika prasowego burmistrza odejdzie Magdalena Janczewska. – Zmiany związane są z moją sytuacją osobistą i wyprowadzką na Pomorze – poinformowała w komunikacie Janczewska. Pod koniec lutego miasto rozpisało konkurs na wyłonienie jej następcy. 16 marca okazało się, że wygrała go Krystyna Olesińska. Mimo pytań kierowanych do urzędu nie otrzymaliśmy informacji, od ilu kandydatów była lepsza.

Krystyna Olesińska ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Kolegium Języka Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2004- 2018 pracowała w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (dawniej PAIiIZ), gdzie przez ponad 10 lat kierowała biurem prasowym. Jej praca zawodowa, zainteresowania oraz temat pracy dyplomowej były związane z marketingiem narodowym i promocją gospodarczą Polski. Prowadziła wykłady w Instytucie Dziennikarstwa UW oraz szkolenia z zakresu komunikacji z mediami dla pracowników samorządowych. W Józefowie mieszka od siedmiu lat. Od tego czasu jest zaangażowana w życie lokalnej społeczności. Współpracuje m.in. z Miejskim Ośrodkiem Kultury, gdzie prowadzi zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych, z Klubem Kobiet Pro 50+ oraz Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Aktywnie działała przeciw włączeniu Józefowa do metropolii warszawskiej, ostatnio uczestniczyła w przygotowaniu józefowskiej Kapsuły Czasu.

Jest autorką licznych artykułów w prasie ogólnopolskiej i międzynarodowej, scenariuszy koncertów wystawianych w ośrodkach kultury w Józefowie, Otwocku i Warszawie. Wielokrotnie występowała w roli prowadzącej konferencje oraz konferansjera podczas występów artystycznych. Obowiązki rzecznika burmistrza Józefowa ma przejąć na początku maja.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.