Złomowisko PL powraca!

RZĄDZĄ TU LUDZIE O STALOWYCH NERWACH.

Rozbiórki, demolki i zgniatanie, a także kurz, pył i hałas to codzienność w pracy złomiarzy. Jak metalowe „odpady” obrócić w czysty zysk? Zobacz w szóstej edycji programu „Złomowisko PL”, który od 21 marca znów można oglądać na Discovery Channel. Jego bohaterami są m.in. pracownicy działającej w Wiązownie firmy Holdmar, których obejrzysz również w pierwszym sezonie programu emitowanym w ogólnodostępnej telewizji Metro.

AGNIES

Cztery miliony ton – tyle rdzawego żelastwa każdego roku przewija się przez ręce polskich złomiarzy. Pionierzy na rynku obrót nim opanowali do perfekcji. Dla pieniędzy zrobią wszystko. Rozwalą ścianę, rozbiorą bombę czy rozłożą na części pierwsze most Łazienkowski. Ci goście po prostu kochają złom w każdej postaci.

– Widzisz tę kupę złomu? Wiesz, ile to warte? Okrągłe pół bańki – mówi Sławek, szef zespołu rozbiórkowego firmy Holdmar z Wiązowny, od 17 lat w branży. Na miażdżeniu wraków, rozkrawaniu aluminium czy krojeniu metalowych materiałów można nieźle zarobić. To mogą być puszki po napojach, stare auta albo radziecki radar wojskowy – tam wszędzie kryją się pieniądze. Jak udowadnia program „Złomowisko PL”, handel złomem trochę przypomina giełdę – czasem na skupie płaci się więcej, czasem mniej.

Skup złomu to tylko niewielka część działalności polskich złomowisk. Znacznie częściej zajmują się recyklingiem różnego rodzaju metalowych materiałów, o czym najlepiej wiedzą sami złomiarze. Na przykład „król autokasacji”, Grzegorz, codziennie, przy rapowym beacie, rozkłada zarówno rdzewiejące wraki, jak i niczego sobie samochodowe cacka.

– Bo ludzie to nienormalni jacyś się porobili. Coś się lekko popsuje i już wyrzucić, już na złom. A można z tego wyciągnąć naprawdę niezłe pieniądze – twierdzi.

Prawdziwa „jazda bez trzymanki”!

W nowych odcinkach programu widzowie spotykają się z ulubieńcami poprzednich serii – „niezłomnym” duetem Marek i Edek, Stalowym i jego Orłami, „rodziną” złomiarzy z Radostowic oraz szefem branżowego giganta Przemkiem z Olmetu. Nie zabraknie również wyjątkowego poczucia humoru Jacka z legionowskiej firmy Desh i Sławka, właściciela Holdmaru, który doskonale opanował sztukę zarządzania zasobami ludzkimi prowadzącą do imponującego rozwoju firmy.

Nowy sezon to też zupełnie nowe wątki i możliwość poznania dobrze znanych bohaterów z nieznanej dotąd strony. Czy ktokolwiek spodziewał się, że w Stalowym drzemie kaskaderski potencjał? Albo że ekipa Jacka z Desha odkryje w sobie zdolności konstruktorskie i tworząc coś z niczego, zbuduje profesjonalną niszczarkę do monet?

Na każdą z uwielbianych przez widzów ekip złomiarzy czekają zupełnie nowe, zaskakujące wyzwania. Ciężkie zlecenia często wymagają kreatywnych rozwiązań. Zwłaszcza kiedy szef, tak jak Stalowy, wyznaje zasadę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Na szczęście zarządzanie kryzysowe ekipa Orłów ma opanowane do perfekcji, co przydaje się szczególnie, gdy źle dogadane zlecenia skutkują dodatkowymi komplikacjami. Zobaczymy także, jak Sławek z Holdmaru poradzi sobie ze swoją nieokrzesaną ekipą, która znana jest z tendencji do kreatywnego… lenistwa. Czy powierzenie rozbiórki potężnego zbiornika z kwasówki w ręce Grzesia i Roberta to dobre posunięcie?

Podczas gdy pozostałe ekipy uwijają się przy pracy, Marek i Edek utknęli w Zakopanem. Po zakupie nowego samochodu, na który Krzykacz wydał wszystkie oszczędności, zabrakło im na… paliwo. Pomysłowy duet chcąc zarobić na powrót do Pruszkowa, przeszukuje Podhale pod kątem zasobów złomu… Marek nawet nie przypuszcza, że prawdziwe wyzwania czekają na niego dopiero w Warszawie. Niespodziewana choroba jego wiernego kompana, Edka, zmusi złomiarza do zatrudnienia nowego kierowcy… Jak nowa osoba poradzi sobie z krzykliwym szefem?

Czy najpopularniejszym w Polsce ekipom pogromców złomu uda się sprostać wszystkim wyzwaniom, czekającym na nich w nowej, szóstej serii programu „Złomowisko PL”? Można się o tym przekonać, oglądając program w środę o godz. 21
na Discovery Channel.

Pierwsza edycja w Metrze

Widzów, którzy chcą zobaczyć, jaką metamorfozę przez ostatnie trzy lata przeszedł biznes Holdmaru, Desha czy nieposkromionego duetu Marka i Edka, zapraszamy do nowej, bezpłatnej telewizji Metro. Tam w każdy wtorek o godz. 22 można oglądać odcinki pierwszego sezonu „Złomowiska PL”. Agnes

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.