Od czego zacząć rewitalizację?

OTWOCK: PRZYŁĄCZA SANITARNE I ELEKTRYKA ALBO FONTANNA I TĘŻNIA.

Urząd miasta ogłosi niebawem przetargi na wykonanie instalacji elektrycznych zasilających muszlę koncertową, fontannę, tężnię solankową, przyłącza sanitarne i budowę parkingu od strony ul. Pułaskiego wraz z ogrodzeniem parku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W pierwszej kolejności chcemy to wykonać zgodnie z zapisem zadania w budżecie miasta na ten rok. Realizacja samej płyty głównej nastąpi już po wykonaniu tych prac – poinformował na komisji gospodarki miejskiej 21 marca Krzysztof Cyra, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta.

Otwoccy radni są innego zdania. – Mamy milion złotych z budżetu państwa na remont muszli, budowę tężni i płyty głównej, a zaczynamy od parkingu i ogrodzenia?! Takie rzeczy robi się na końcu – zwraca uwagę przewodniczący rady miasta Jarosław Margielski.

– Biorąc pod uwagę kosztorysy, nie jesteśmy w stanie wykonać sanitarki, elektryki, parkingu i płyty głównej. Zgadzam się z przewodniczącym, że niezasadnym byłoby teraz budować parking i ogrodzenie. To postępowanie jest po to, żeby poznać cenę i być przygotowanym do pozyskania dalszych środków – wyjaśnił naczelnik. – Kosztorys na roboty elektryczne to ok. 1 mln 700 zł, sanitarkę – 1 mln 300 tys. zł. Nie powstaną wszystkie punkty oświetleniowe, bo nie mamy na to pieniędzy. Nie ma też takiej potrzeby, żeby latarnie już świeciły pośród drzew, gdy nie ma alejek, których w tym roku nie będziemy robić – zauważył Cyra.

– Wiadomo, że brakujące pieniądze będą pochodziły z kredytu, więc może już teraz zwiększmy pulę w budżecie miasta na ten cel (obecnie jest 1 mln 850 tys. zł – przyp. red.), żeby rozpocząć roboty od fontanny, muszli koncertowej, tężni i żeby było już widać, że coś się w parku zmienia. Zróbmy to za 4 mln 500 tys. zł w tym roku, a w przyszłym budujmy parkingi, wymieniajmy ogrodzenie, sadźmy zieleń – uważa Margielski.

I proponuje w tym celu zwiększyć deficyt w budżecie miasta o 2 mln zł. – Urząd powinien przygotować przetargi na budowę fontanny, tężni i remont muszli. Radni mają jeszcze przed sesją, która jest zaplanowana na wtorek, 27 marca, porozmawiać
o tej sprawie z prezydentem.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.