Poznali sekrety policjantów

UCZNIOWSKIE PRAKTYKI W KOMENDZIE.

Kilkunastu uczniów z klas policyjno-wojskowych z „Ekonomika” odbyło praktyki w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku m.in. w ramach programu „Dzień Przedsiębiorczości”.

AGNIESZKA JASKULSKA

Młodzi ludzie, którzy kilka dni temu odbyli praktyki w otwockiej jednostce, mogli zweryfikować swoje wyobrażenie o pracy w służbach mundurowych. – W programie uczestniczyli uczniowie z klasy o profilu policyjno–wojskowym z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa z KPP w Otwocku.

– Uczniowie dokładnie poznali otwocką komendę i zobaczyli, czym zajmują się policjanci w poszczególnych pionach i komórkach organizacyjnych. Wśród uczestników programu byłi uczniowie klasy trzeciej, dla których policjanci przygotowali specjalne, jednodniowe praktyki. Przyjrzeli się oni pracy policjantów z wydziału dochodzeniowo-śledczego, dowiedzieli się, m.in. jak prowadzi się postępowania przygotowawcze i jakie czynności procesowe realizuje się w sprawach, jak wygląda rozliczanie mandatów karnych – tłumaczy nadkomisarz.

– O swojej pracy opowiedziała Agnieszka Tarczyńska, która pokazała i omówiła bloczek mandatowy, jaki policjant pobiera do służby patrolowej. Technik kryminalistyki asp. Robert Łysik zdradzał tajniki swojego zawodu. Pokazał walizkę kryminalistyczną i środki służące do ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Uczniowie zobaczyli, w jaki sposób wykonuje się zdjęcia sygnalityczne oraz odciski linii papilarnych na specjalnym skanerze – dodaje nadkom. Niezdropa.

O tym, z jakich urządzeń, radiowozów i motocykli policyjnych korzystają stróże prawa z otwockiej drogówki, opowiedział st. asp. Mariusz Guba. Młodzi ludzie mieli także okazję podejrzeć pracę oficera dyżurnego. – St. asp. Arkadiusz Cyrta opowiedział, jak wygląda przyjmowanie zgłoszeń i jak zarządza się pracą załóg patrolowych – informuje nadkomisarz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.