Boisko nie jest priorytetem

INWESTYCJA PRZY UL. KRUCZEJ CZEKA NA REALIZACJĘ.

Czy uda się w końcu wyremontować zaniedbane boisko w centrum miasta na osiedlu przy ul. Kruczej? Rozmowy między urzędem miasta a Otwocką Spółdzielnią Mieszkaniową trwają od ponad roku. Urzędnicy mówią, że do porozumienia jest już bliżej niż dalej, choć zaznaczają, że ta inwestycja nie jest priorytetem.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W środku osiedla dzieci grają w piłkę na starym, pokrytym zdewastowanym asfaltem boisku. Nie jest to bezpieczne miejsce do zabawy. Otwoccy radni chcą zmodernizować boisko, nawierzchnię pokryć sztuczną trawą, a teren ogrodzić. Na wniosek radnego z tego okręgu Dariusza Kosyły już w ubiegłorocznym budżecie miasta na ten cel zabezpieczono 50 tys. zł (w tym roku zapisana jest taka sama kwota). Ale do realizacji inwestycji nie doszło. Uzgodnienia z Otwocką Spółdzielnią Mieszkaniową, do której należy teren, w sprawie szczegółów inwestycji trwają do dziś.

– Musimy przedstawić jakąś wizualizację, bo bez tego na pewno nie otrzymamy zgody. Taką informację mamy ze spółdzielni – poinformował na komisji gospodarki miejskiej 21 marca Krzysztof Cyra, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta. Na pytanie radnego Kosyły, w jakim terminie urząd miasta przedstawi wizualizację spółdzielni, padła odpowiedź. – Będę szczery do bólu. Jeśli się uda, to po dwóch latach będziemy starali się realizować tę inwestycję, ale nie jest to w tej chwili priorytetem. Musimy znaleźć wykonawcę, który zaproponuje stosunkowo niską kwotę, żeby nie trzeba było ogłaszać przetargu, i bez zapytania cenowego wykona wizualizację. Nie wiem, czy to będzie koszt 500, czy 700 zł – dodał naczelnik.

Obecny na posiedzeniu komisji Wiktor Lach, prezes Fundacji Dobra Przestrzeń, zaoferował pomoc w wykonaniu potrzebnej wizualizacji, obiecując, że koszty będą niewielkie. Miejmy nadzieję, że to pozwoli przyspieszyć remont osiedlowego boiska.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.