Boisko nie jest priorytetem

INWESTYCJA PRZY UL. KRUCZEJ CZEKA NA REALIZACJĘ.

Czy uda się w końcu wyremontować zaniedbane boisko w centrum miasta na osiedlu przy ul. Kruczej? Rozmowy między urzędem miasta a Otwocką Spółdzielnią Mieszkaniową trwają od ponad roku. Urzędnicy mówią, że do porozumienia jest już bliżej niż dalej, choć zaznaczają, że ta inwestycja nie jest priorytetem.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W środku osiedla dzieci grają w piłkę na starym, pokrytym zdewastowanym asfaltem boisku. Nie jest to bezpieczne miejsce do zabawy. Otwoccy radni chcą zmodernizować boisko, nawierzchnię pokryć sztuczną trawą, a teren ogrodzić. Na wniosek radnego z tego okręgu Dariusza Kosyły już w ubiegłorocznym budżecie miasta na ten cel zabezpieczono 50 tys. zł (w tym roku zapisana jest taka sama kwota). Ale do realizacji inwestycji nie doszło. Uzgodnienia z Otwocką Spółdzielnią Mieszkaniową, do której należy teren, w sprawie szczegółów inwestycji trwają do dziś.

– Musimy przedstawić jakąś wizualizację, bo bez tego na pewno nie otrzymamy zgody. Taką informację mamy ze spółdzielni – poinformował na komisji gospodarki miejskiej 21 marca Krzysztof Cyra, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta. Na pytanie radnego Kosyły, w jakim terminie urząd miasta przedstawi wizualizację spółdzielni, padła odpowiedź. – Będę szczery do bólu. Jeśli się uda, to po dwóch latach będziemy starali się realizować tę inwestycję, ale nie jest to w tej chwili priorytetem. Musimy znaleźć wykonawcę, który zaproponuje stosunkowo niską kwotę, żeby nie trzeba było ogłaszać przetargu, i bez zapytania cenowego wykona wizualizację. Nie wiem, czy to będzie koszt 500, czy 700 zł – dodał naczelnik.

Obecny na posiedzeniu komisji Wiktor Lach, prezes Fundacji Dobra Przestrzeń, zaoferował pomoc w wykonaniu potrzebnej wizualizacji, obiecując, że koszty będą niewielkie. Miejmy nadzieję, że to pozwoli przyspieszyć remont osiedlowego boiska.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.