Cieplejsze i ładniejsze szkoły

MILIONY NA TERMOMODERNIZACJĘ MIEJSKICH PLACÓWEK.

Szkoły, przedszkola, żłobek, muzeum i urząd miasta czeka termomodernizacja. Otwock otrzymał prawie 8 mln zł dotacji na wymianę w tych budynkach stolarki drzwiowej i okiennej, kotłów grzewczych oraz instalację nowoczesnego systemu centralnego ogrzewania.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Budynki po termomodernizacji będą cieplejsze, ładniejsze i bardziej oszczędne w zużyciu energii. W sumie remonty przejdzie 16 obiektów użyteczności publicznej na terenie Otwocka, z czego większość to budynki oświatowe (szczegóły w ramce).

Będzie to możliwe dzięki otrzymanej przez miasto dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego „Przejście na gospodarkę niskoemisyjną”. O przyznaniu pieniędzy urząd miasta dowiedział się w ubiegłym tygodniu, we wtorek, 20 marca. Ogólna wartość projektu to 9 mln 774 tys. 59 zł. Wartość unijnego dofinansowania wyniesie 7 mln 819 tys. 247 zł.

Prace obejmą zwłaszcza termomodernizację ścian, stropodachów, poddaszy, częściową wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wymianę kotłów grzewczych, instalację nowoczesnego systemu co, modernizację oświetlenia.
Realizacja projektu przyczyni się do ograniczenia zużycia energii cieplnej potrzebnej do zapewnienia odpowiednich warunków użytkowania pomieszczeń i ograniczenia zużycia energii elektrycznej. Zapewni też oszczędności i przyczyni się do zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Działania te wpłyną na poprawę jakości powietrza, co podniesie jakość życia mieszkańców. Obecnie Biuro ds. Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta Otwocka kompletuje dokumenty niezbędne do podpisania umowy o dofinansowanie.

Kompleksowa termomodernizacja czeka:

  • przedszkola nr 4, 6, 10, 15, 17, 18, 20;
  • SP nr 1, 3, 4, 7 i 9;
  • żłobek miejski;
  • muzeum Ziemi Otwockiej;
  • budynki A i C urzędu miasta;

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.