Jabłko czy limonka?

POLICYJNY TEST DLA RODZICÓW.

Funkcjonariusze przetestowali rodziców przedszkolaków i maluszków ze żłobka z zakresu bezpieczeństwa. W nagrodę można było dostać słodkie jabłko, a za karę kwaśną limonkę. Czy rodzice zdali policyjny egzamin?

AGNIESZKA JASKULSKA

To był nietypowy test dla rodziców, który policjanci przeprowadzili w dwóch placówkach edukacyjnych. Z samego rana radiowozy pojawiły się przy miejskim żłobku przy ulicy Wroniej i w pobliżu Przedszkola nr 4 przy ul. Dwernickiego w Otwocku.

– Kilka dni temu asp. sztab. Anna Wasilewicz i mł. asp. Karolina Pardej zajmujące się profilaktyką społeczną wspólnie z funkcjonariuszami z otwockiej drogówki zorganizowały sympatyczną akcję prewencyjną pod hasłem „Jabłko czy limonka?” – tłumaczy
nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Mundurowi sprawdzali, czy dzieci podróżujące w samochodzie są bezpieczne, a więc czy są przewożone w foteliku i mają zapięte pasy bezpieczeństwa – dodaje nadkomisarz.

Dla wzorowych rodziców były przygotowane słodkie jabłka, a dla tych, którzy nie dbają o bezpieczeństwo maluchów – kwaśne limonki. – Okazało się, że rodzice, którzy przywożą dzieci do przedszkola i żłobka, dbali o ich bezpieczeństwo. Bilans akcji był taki, że rozdaliśmy wszystkie jabłka i nie wręczyliśmy ani jednej limonki. Na nią nikt nie zasłużył – mówi półżartem nadk. Niezdropa. I dodaje, że starsze dzieci, które towarzyszyły rodzicom w dowożeniu młodszego rodzeństwa, otrzymywały od policjantów kamizelki odblaskowe.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.