TAK dla Lidla

STAROSTWO WYDAŁO POZWOLENIE NA BUDOWĘ.

Nie udało się przy ul. Rzemieślniczej, to będzie przy ul. Warsztatowej. Wicestarosta wydał pozwolenie na budowę supermarketu w miejscu dawnej bazy PKS w Otwocku.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

W połowie marca wicestarosta Paweł Rupniewski dał zgodę na budowę pierwszego w powiecie otwockim supermarketu tej sieci sklepów, który ma powstać u zbiegu ulic Warsztatowej i Kraszewskiego w Otwocku. – To będzie Lidl, tak widać z elewacji na przedstawionym nam projekcie budowlanym. Pozwolenie na budowę zostało wydane 19 marca br. – poinformował „Linię” Rupniewski, któremu w starostwie podlega wydział architektury i budownictwa.

Na działce po dawnej bazie PKS powstaną większy obiekt handlowy i dwa budynki handlowo-usługowe. Wjazd ma być od strony ul. Kraszewskiego, a od ul. Warsztatowej będą odbywać się dostawy. Inwestor wystąpił o pozwolenie na budowę 29 grudnia 2017 r. (data wpłynięcia pisma do starostwa). Obecnie trwają rozbiórka pozostałości po bazie i porządkowanie terenu. Wydane przez wicestarostę pozwolenie na budowę jest już prawomocne, więc inwestor będzie mógł zacząć prace.

Przypomnijmy, że wcześniej były podejmowane próby budowy Lidla u zbiegu ulic Rzemieślniczej i Górnej w Otwocku. Trwało to trzy lata i zakończyło się fiaskiem. Inwestor nie otrzymał pozwolenia na budowę w tym miejscu z uwagi na nieprawidłowości w projekcie obiektu i dokumentacji, co wskazali urzędnicy starostwa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.