Wpadł teatralny złodziej

OTWOCK: SPACEROWAŁ W DAMSKIEJ KURTCE PO MIEŚCIE.

Maciejowi T. bardzo podobały się damskie futra i kurtki. W oko wpadły mu też te wiszące na korytarzu w Teatrze Miejskim im. Jaracza w Otwocku. Złapał kilka ubrań i wybiegł z budynku. Teatralny rabuś wpadł w ręce policji po tym, jak zauważyła go jedna z okradzionych kobiet. Okazało się, że mężczyzna jest dobrze znany stróżom prawa.

AGNIESZKA JASKULSKA

Maciej T., 43-letni mieszkaniec Otwocka, to drobny złodziejaszek, któremu do wszystkiego kleją się ręce. Ostatnio upodobał sobie damską odzież, zwłaszcza futra i kurtki. Przy okazji liczył, że w ich kieszeniach znajdzie coś wartościowszego niż damskie rękawiczki i szminkę. – Wynosił kurtki z domu, wykorzystując to, że właściciele nie zamknęli drzwi – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

W podobny sposób na początku roku 43-latek ukradł damską odzież wiszącą na korytarzu w teatrze (co było szeroko komentowane w mediach społecznościowych). – W czasie, gdy pojawiał się złodziej, właścicielka kurtki była w sali teatralno-kinowej – tłumaczy Daniel Niezdropa. Okradzione kobiety powiadomiły o wszystkim policję.

Niedawno jedna z poszkodowanych zauważyła w centrum miasta mężczyznę, który był ubrany… w jej kurtkę! Kobieta przecierała oczy ze zdumienia, ale po chwili nie miała wątpliwości, że to jej ubranie. Podbiegła do mężczyzny… Po chwili kurtka wróciła do właścicielki, ale facet dał nogę. Kobieta wezwała policję.

– Wkrótce funkcjonariusze wpadli na trop 43-latka, który jest znany policji z drobnych kradzieży – tłumaczy nadkom. Niezdropa. – Podczas przeszukania jego mieszkania odnaleziono damskie kurtki i płaszcze, które prawdopodobnie zostały wcześniej skradzione. Mężczyzna wskazał też dzielnicowym opuszczony budynek, w którym ukrył skradzione kurtki – dodaje policjant. Maciej T. usłyszał zarzut kradzieży. Skruszony 43-latek nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego kradł damskie ubrania, ale przyznał się do wszystkiego i dobrowolnie poddał karze.

Uwaga! Panie, które rozpoznają na zdjęciach swoje rzeczy, proszone są o kontakt z policjantką prowadzącą sprawę sierż. szt. Karoliną Jabłońską pod nr tel. 22 604 12 12.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.