Zawody warte miliony

POWIAT: PONAD 2 MLN ZŁ DLA SZKÓŁ.

Już w wakacje uczniowie „Ekonomika “ i „Nukleonika” będą mogli skorzystać z atrakcyjnych staży i praktyk zawodowych. Dzięki temu łatwiej odnajdą się na rynku pracy, a przedsiębiorcy zyskają wykwalifikowanych pracowników.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Mazowsze stawia na szkolnictwo zawodowe. Dwie powiatowe szkoły znalazły się w gronie 159 mazowieckich placówek oświatowych, które biorą udział w projekcie „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowanym przez samorząd województwa mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza. Do powiatu otwockiego trafi ponad 2 mln 600 tys. zł. Marszałek Adam Struzik i władze powiatu 29 marca podpisali w tej sprawie umowę.

– Cieszymy się, że nasze szkoły biorą udział w tym projekcie. Rzeczywiście w ostatnim czasie szkolnictwo zawodowe jak gdyby podupadło. Myślę, że ten projekt spowoduje, że z powrotem będą nabory. Tym bardziej że pieniądze pozwolą na nowoczesne wyposażenie warsztatów szkolnych, atrakcyjne lekcje zawodu, staże, bo brakuje nam kadry zawodowej.

A ten projekt wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom – mówił podczas spotkania z marszałkiem starosta Mirosław Pszonka. W sumie w stażach i praktykach weźmie udział 360 uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych oraz Technikum w Zespole Szkół nr 2. Dla każdej z placówek zostanie opracowany i wdrożony program innowacji pedagogicznej. Szkoły będą oferować nowe kierunki kształcenia i unowocześniać te już istniejące. Oznacza to, że w pracowniach zawodowych pojawi się nowy sprzęt. Oprócz tego zostaną przeszkoleni nauczyciele zawodu i instruktorzy praktycznej nauki zawodu. W ramach realizacji projektu odbędą się też targi edukacyjno-zawodowe, w których wezmą udział uczniowie i około 300 przedsiębiorców z Mazowsza. Projekt zakłada pięcioletni okres realizacji, do 31 marca 2023 r.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.