Zjazd abstynentów

OTWOCK: SZPITAL ZAPRASZA BYŁYCH PACJENTÓW.

Szpital Specjalistyczny MSWiA przy ul. Prusa 1/3 w Otwocku zaprasza wszystkich byłych podopiecznych swojego oddziału leczenia uzależnień na zjazd „absolwentów”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia.

SYLWIA WYSOCKA

Jednym z elementów procesu zdrowienia osób uzależnionych są specjalne zjazdy organizowane przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Otwocku. Zaproszenie na tegoroczne spotkanie kierowane jest zatem do byłych pacjentów oddziału leczenia uzależnień – bez względu na staż zdrowienia. Mile widziane będą zarówno osoby jeszcze niedawno przebywające na szpitalnym oddziale, jak i pacjenci, którzy byli na nim kilka lat temu. To całodniowe spotkanie da możliwość rozliczenia realizacji Planu Dalszego Zdrowienia: rozmów z terapeutami, podzielenia się trudnościami, pochwalenia osiągnięciami, pozwoli także otrzymać informacje zwrotne na temat swoich mocnych stron czy nieprawidłowości w procesie leczenia.

– O przyjeździe na zjazd decydują różne motywy: chęć uzyskania wyjaśnień na temat dalszych działań i ich efektów, możliwość spotkania z innymi pacjentami i sprawdzenia, jak oni radzą sobie w procesie leczenia, a czasem zwykły, ludzki sentyment do miejsca, w którym zaczęło się „nowe życie” – przekonują organizatorzy wydarzenia. Udział w zjeździe jest bezpłatny, ponieważ takie spotkania są finansowane ze środków Krajowego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, przekazywanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zjazd odbędzie się w sobotę, 21 kwietnia 2018 roku w godzinach od 9.30 do 18 w SP ZOZ Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Otwocku, ul. Bolesława Prusa 1/3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.