Całowanie zgodnie z planem

KARCZEW: PLANOWE DZIAŁANIA W REZERWACIE.

Zaniepokojeni Czytelnicy alarmują nas, że od pewnego czasu coś dzieje się na terenie położonego w obrębie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego Bagna Całowanie, które objęte jest ścisłą ochroną. Pragniemy wszystkich uspokoić. Jak udało się nam ustalić, są to planowe działania.

WOJTEK SIERGIEJUK

Co się dzieje na Bagnie Całowanie? Dlaczego wyciętych tyle drzew i krzewów, co za budka została tam postawiona i dlaczego budowany jest płot?” – napisała do redakcji zaniepokojona pani Marta. Postanowiliśmy to sprawdzić. Po informacje zwróciliśmy się do dyrektora MPK Sylwestra Chołasta. Okazało się, że na terenie rezerwatu nie jest prowadzona żadna wycinka drzew. Została jedynie usunięta obumarła wierzba. Wycięto także tzw. samosiejki drzew i krzewów. Te działania są prowadzone w ramach bieżącego utrzymania parku. Oprócz tego w tym roku zostanie jeszcze wyremontowana ścieżka edukacyjna (ok. 600 m), a przy ambonie widokowej powstanie nowy taras.

– Chcemy, żeby to miejsce zaczęło żyć, dlatego pewne czynności musimy tam wykonać – tłumaczy dyrektor Chołast. Dodatkowo zostało także przygotowane miejsce pod wypas, które nasi Czytelnicy mylnie wzięli za budowę jakiegoś ogrodzenia. Dziękujemy jednak za informację i czujność.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.