Natychmiast budować!

POWIAT: WOJEWODA DAŁ POZWOLENIE NA S17.

Na terenie Wiązowny, Otwocka i Celestynowa rozpocznie się budowa drogi ekspresowej S17. Wojewoda mazowiecki wydał zgodę na realizację ponad 13,5-kilometrowego odcinka trasy pomiędzy węzłem „Lubelska” a początkiem obwodnicy Kołbieli.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. Powstaną połączone z nią drogi dojazdowe, chodniki, system odwodnienia (w tym kanalizacji deszczowej, rowów przydrożnych), oświetlenie skrzyżowań.

29 marca wojewoda mazowiecki wydał zezwolenie na realizację odcinka od węzła „Lubelska” (bez węzła) do początku obwodnicy Kołbieli. Znajduje się on na terenie gmin: Wiązowna, Otwock i Celestynów. Projekt budowlany obejmuje budowę trzech węzłów drogowych: Wiązowna, Otwock i Ostrów. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Wcześniej, 13 lutego, wojewoda wydał decyzję na początkowy fragment odcinka o długości 1,6 km na wysokości dawnego lotniska w Góraszce. Teren budowy został już przekazany wykonawcy i rozpoczęto prace. Obecna decyzja wojewody umożliwi przejęcie nieruchomości pod budowaną drogę na odcinku od Wiązowny do początku obwodnicy Kołbieli. Rozpocznie się również procedura odszkodowawcza. Wykonawca inwestycji, po przekazaniu placu budowy, będzie mógł rozpocząć prace.

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości otrzymają zawiadomienia o wydaniu decyzji na adres wskazany w ewidencji gruntów i budynków. Po 14 dniach od publicznego ogłoszenia informacji o wydaniu decyzji można będzie się od niej odwołać, ale tylko przez kolejnych 14 dni. Przypomnijmy, że budowa drogi ekspresowej S17 od węzła „Lubelska” do początku obwodnicy Garwolina podzielona jest na trzy odcinki: węzeł „Lubelska” – początek obwodnicy Kołbieli, obwodnica Kołbieli i od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina. Na pierwszy i ostatni odcinek wydano już decyzje, a w sprawie środkowego odcinka trwa jeszcze postępowanie prowadzone przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.