Będą zmiany w szkołach

„PIĄTKA” I „SZÓSTKA” SZUKAJĄ DYREKTORÓW.

Szykują się zmiany w SP nr 5 i SP nr 6. Jeszcze przed wakacjami dowiemy się, kto wygrał konkursy na dyrektorów tych szkół.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Pod koniec marca prezydent ogłosił dwa konkursy na dyrektorów otwockich podstawówek. Chodzi o SP nr 5 w Świdrze i SP nr 6 przy ul. Ambasadorskiej. Kandydaci mogą składać dokumenty do 12 kwietnia.

W przypadku „Szóstki” obecnemu dyrektorowi kończy się pięcioletnia kadencja. Prezydent mógł ją przedłużyć lub ogłosić konkurs. Dotychczasowa dyrektor Olga Bernadzka nie zamierza startować w konkursie. Nie chciała też podawać powodów poza tym, że jest to jej przemyślana decyzja. Dyrektorem „Szóstki” była przez ostatnich pięć lat.

Jeśli chodzi o SP nr 5, to rok temu ze stanowiska dyrektora zrezygnował Arkadiusz Królak. Tuż przed 1 września 2017 r. prezydent powierzył obowiązki dyrektora Iwonie Piłce, która była zastępcą dyrektora. Było to tymczasowe rozwiązanie po zamieszaniu, jakie wybuchło w związku z przeprowadzonym w ubiegłe wakacje konkursem na szefa „Piątki”. „Linia” pisała o tym w artykule „Bunt przeciwko dyrektorowi z teczki”. Już wtedy było wiadomo, że po roku trzeba będzie ogłosić nowy konkurs. Czy p.o. dyrektora Iwona Piłka zamierza wystartować w tym konkursie? Nie wiemy, bo mimo prób nie udało się nam z nią skontaktować.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.