Zrobią dojazd do plaży

OTWOCK: ULICA TURYSTYCZNA JESZCZE PRZED WAKACJAMI.

Ścieżka rowerowa i utwardzona, asfaltowa jezdnia – tak ma wyglądać ulica Turystyczna, jeszcze zanim na dobre rozpocznie się sezon na plaży miejskiej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zamiast po piachu i w kurzu będziemy jeździć po równym asfalcie. Ulica Turystyczna na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do dawnego mostu kolejki wąskotorowej i plaży miejskiej zostanie utwardzona.

– Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Planujemy, że sama realizacja zakończy się jeszcze przed sezonem wakacyjnym. Myślę, że pod koniec czerwca będziemy mogli już jeździć po nowej nakładce asfaltowej – poinformował na komisji gospodarki miejskiej Krzysztof Cyra, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta.

Oprócz tego przy ulicy Turystycznej powstanie także ścieżka rowerowa w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), na co Otwock otrzymał dofinansowanie. Cała trasa rowerowa jest długa i zaczyna się już od skrzyżowania z ulicą Wawerską, dalej prowadzi ulicą Turystyczną aż do ulicy Brzozowej, potem znów ulicy Turystyczną aż do plaży miejskiej. Termin realizacji tej inwestycji mija 28 września.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.