Zrobią dojazd do plaży

OTWOCK: ULICA TURYSTYCZNA JESZCZE PRZED WAKACJAMI.

Ścieżka rowerowa i utwardzona, asfaltowa jezdnia – tak ma wyglądać ulica Turystyczna, jeszcze zanim na dobre rozpocznie się sezon na plaży miejskiej.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zamiast po piachu i w kurzu będziemy jeździć po równym asfalcie. Ulica Turystyczna na odcinku od skrzyżowania z ulicą Mickiewicza do dawnego mostu kolejki wąskotorowej i plaży miejskiej zostanie utwardzona.

– Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Planujemy, że sama realizacja zakończy się jeszcze przed sezonem wakacyjnym. Myślę, że pod koniec czerwca będziemy mogli już jeździć po nowej nakładce asfaltowej – poinformował na komisji gospodarki miejskiej Krzysztof Cyra, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta.

Oprócz tego przy ulicy Turystycznej powstanie także ścieżka rowerowa w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), na co Otwock otrzymał dofinansowanie. Cała trasa rowerowa jest długa i zaczyna się już od skrzyżowania z ulicą Wawerską, dalej prowadzi ulicą Turystyczną aż do ulicy Brzozowej, potem znów ulicy Turystyczną aż do plaży miejskiej. Termin realizacji tej inwestycji mija 28 września.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.