Ile za bilet?

OTWOCK: RADNI USTALILI CENY DLA PRZEWOŹNIKA.

Dodatkowa linia autobusowa na trasie Karczew – PKP Otwock jest już pewna. Teraz ustalono ceny dla pasażerów, którzy będą z niej korzystali i nie posiadają biletów ZTM.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przejazdy na linii autobusowej uzupełniającej ZTM będą mogły odbywać się na podstawie biletów jednorazowych i miesięcznych emitowanych przez przewoźnika. Otwoccy radni przyjęli pod koniec marca uchwałę, w której ustalili ceny za usługi przewozowe lokalnego transportu. Taki sam projekt uchwały przyjęła już rada gminy w Karczewie. Bilety te przewoźnik będzie uznawał pasażerom, którzy nie mają bądź nie chcą posiadać biletu emitowanego przez ZTM w Warszawie. Rada Miasta Otwocka upoważniła też już prezydenta (uchwałą z 3 kwietnia br.) do podpisania porozumienia z Karczewem odnośnie do uruchomienia wspólnej linii autobusowej.

Do zrobienia zostały jeszcze przystanki. Jak poinformował na komisji gospodarki miejskiej Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta, na przełomie kwietnia i maja ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie przystanków. Przypomnijmy, że autobus ma jeździć trasą: od pętli przy kościele na Ługach – ul. Generalską – ul. Kuklińskiego – ul. Kraszewskiego – rondo – ul. Wyszyńskiego – ul. Świderska – ul. Warszawska – ul. Mickiewicza – ewentualny wjazd na pętlę na osiedlu Ługi – ul. Karczewska – ul. Batorego – ul. Olszowa – ul. Prze- woska – ul. Andriollego – ul. Orla – ul. Kupiecka. Autobus ma zacząć kursować od września br.

Przyjęte ceny

  • Bilet jednorazowy pełnopłatny 3 zł
  • Bilet jednorazowy ulgowy 1,50 zł
  • Bilet miesięczny pełnopłatny 66 zł
  • Bilet miesięczny ulgowy 33 zł

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.