Przyznał się do zniszczenia figurki

OTWOCK: KRYMINALNI WYTROPILI WANDALA.

W ręce stróżów prawa wpadł chuligan, który rozbił figurkę Jezusa o bramę strażackiej remizy. Skruszony 23-latek przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Obiecał również, że naprawi szkody

AGNIESZKA JASKULSKA

Okoliczni mieszkańcy byli zbulwersowani dewastacją figurki Jezusa, która od ponad 20 lat stała w przydrożnej kapliczce przed remizą strażacką przy ul. Narutowicza w Otwocku-Jabłonnie. W nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26 lutego) około godz. 4 chuligani roztrzaskali ją o drzwi jednostki strażackiej. Wszystko nagrała kamera. „Linia” pisała o tym na początku marca.

Sprawą zajęli się otwoccy kryminalni, którzy po nitce do kłębka dotarli do dwóch chuliganów, których zarejestrowały kamery. – Teraz sprawa bulwersującego zachowania sprzed OSP znalazła swój finał – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Kryminalni ustalili, kim są mężczyźni, których zarejestrowały kamery monitoringu. Byli to mieszkańcy Otwocka w wieku 23 i 29 lat – dodaje nadkomisarz. Zarzuty usłyszał jednak tylko jeden, który rzucił figurką o strażacką bramę.

Wandalem okazał się 23-letni mieszkaniec okolic Jabłonny. – Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Tłumaczył się tym, że był pijany i nie wie, dlaczego to zrobił. Jak ustalili policjanci, drugi z mężczyzn nie miał związku ze zniszczeniem figurki – wyjaśnia nadkom. Niezdropa. Za ten czyn sprawcy groziło do pięciu lat więzienia. Skruszony 23-latek przyznał się do wszystkiego i chcąc uniknąć surowej kary, dobrowolnie się jej poddał. Obiecał także, że naprawi wyrządzone szkody. W jaki sposób? O tym zdecyduje sąd.

Więcej na ten temat: https://linia.com.pl/2018/03/08/zniszczyli-figurke-jezusa/

Mieszkańcy są zbulwersowani

  • To się w głowie nie mieści. To oburzające, że dwóch łobuzów zdewastowało figurkę Pana Jezusa – irytuje się Ryszard Auguściński, strażak ochotnik, który niedawno obchodził 60-lecie służby w OSP Otwock-Jabłonna. – Kapliczka została zbudowana około 80 lat temu, w 1938 r. w miejscu, gdzie stał ogromny drewniany krzyż. Wtedy mieszkańcy wstawili figurkę Matki Boskiej do kapliczki, ale potem została ona zastąpiona figurką Jezusa – tłumaczy 86-letni Edmund Kałowski, mieszkaniec Jabłonny. I dodaje, że rzeźba Jezusa nie była duża ani cenna, raczej bardzo skromna, zwyczajna. – Mimo to miała duże znaczenie dla mieszkańców. O kapliczkę dbają przede wszystkim mieszkańcy Jabłonny, ale także strażacy, którzy kilka lat temu zupełnie ją odnowili – podkreśla strażak ochotnik. Janina Szymańska, mieszkanka Jabłonny, dodaje: – Każdy, kto ją mijał, mógł się przeżegnać, zmówić modlitwę. Przy kapliczce kółko różańcowe odmawiało też różaniec.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.