Dzięki Wam Teoś będzie leczył się w USA

II EDYCJA CHARYTATYWNEGO MARATONU FITNESS.

Za kilkanaście dni trzyletni Teoś Górski z Wiązowny poleci do USA, gdzie 16 maja czeka go operacja, dzięki której ma szansę stanąć na własnych nóżkach. – Udało się! Dziękujemy wszystkim za dobre słowo, wsparcie, za darowizny. Bez Was nie dalibyśmy rady – nie kryją łez wzruszenia Emilia i Przemysław Górscy, rodzice chłopca.

AGNIESZKA JASKULSKA

W niedzielę, 8 kwietnia po raz drugi odbył się Charytatywny Maraton Fitness. W hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie było energetycznie i tanecznie. Imprezę już po raz drugi zorganizowała m.in. Żaneta Kornatowska, profesjonalna trenerka fitness. I tym razem na miłośników porządnego wycisku czekały m.in. zajęcia z zumby, fit kids, pilates, joga i mnóstwo innych atrakcji. Cały dochód z akcji przeznaczony był na rehabilitację Teosia Górskiego, u którego zdiagnozowano jedną z odmian dysplazji kostnej. Chłopiec nie chodzi, chociaż bardzo tego chce – jego rodzina od ponad roku zbierała pieniądze nie tylko na rehabilitację, ale też kosztowną operację w USA.

Impreza rozpoczęła się od wykładów na temat m.in.: zdrowego stylu życia, choroby Hashimoto, praw pacjenta, odkrywania piękna macierzyństwa, pielęgnacji skóry oraz tego, w jaki sposób wspierać rozwój dziecka w pierwszym roku życia. Potem przyszedł czas na aktywność fizyczną. Na basenie Judyta Krogulska poprowadziła zajęcia aqua aerobic, a na halę sportową wkroczyła grupa taneczna Moniki Wardeckiej, która zaprezentowała „Taniec Piratek”. Po chwili na scenie pojawili się profesjonalni trenerzy, którzy wycisnęli z uczestników siódme poty. Dynamiczną rozgrzewkę poprowadziła Żaneta Kornatowska, a potem odbyły się zajęcia z trenerami, m.in. zumba (Agnieszka Szymczak, Leszek Laskowski, Joanna Tiomkin), brzuszki (Edyta Gizińska), tabata team, fit kids (Paweł Rożniatowski), pilates (Bartek Zajączkowski), joga (Iza Lajfert i Katarzyna Smółka) i ćwiczenia na zdrowy kręgosłup (Maciej Tomaszewski).

Uczestnicy mogli złapać chwilę oddechu podczas tanecznego show. Studio 4R zaprezentowało latino solo, a piraci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Otwocku przedstawili show żeglarskie, Magdalena Solińska i jej uczniowski zespół Hit pokazali taneczny show. Podczas imprezy chwilami było nawet troszkę… erotycznie. Ewelina Izdebska z zespołem zaprezentowała pokaz pole dance (tańca na rurze). Z kolei Artur Dąbrowski przygotował dla najmłodszych spektakularny pokaz baniek mydlanych. Poza tym na małych i dużych uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. gry i zabawy, dmuchane zabawki, plecenie warkoczyków, licytacje, profesjonalni masażyści. Przed halą stał wóz strażacki z OSP Józefów, byli też motocykliści z Clubu House Zryw MC Poland wraz ze swoimi ryczącymi maszynami.

Podczas imprezy nikt nie chodził głodny. Drużyna Błażeja przygotowała pożywne przekąski: chleb ze smalcem własnej roboty i kiszonym ogórkiem. Imprezę wspierało także szkolne koło wolontariuszy z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Otwocku.
Organizatorzy wydarzenia: Żaneta Kornatowska, ekipa „Kręcimy dla Teosia” oraz Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie. Patronat medialny nad imprezą objęła „Linia Otwocka”.

Drużyna Błażeja

  • Podczas maratonu fitness można było także wesprzeć finansowo Karolinę Podladowską z Otwocka, o której „Linia” pisała pod koniec ubiegłego roku. Dziewczyna potrzebuje pieniędzy na intensywną rehabilitację. W marcu 2017 r. potrącił ją samochód. Od tego czasu Karolina jest niepełnosprawna i wymaga ciągłej opieki rodziców i starszej siostry Katarzyny. – Naszym największym marzeniem jest, aby Karolina kiedyś mogła chodzić. Żeby tego dokonać, potrzebna jest kosztowna i długotrwała rehabilitacja – podkreśla siostra dziewczyny. Karolina Podladowska jest podopieczną nowej Fundacji Drużyny Błażeja z siedzibą w Józefowie.

Dziękujemy!

  • Żaneta Kornatowska, współorganizatorka maratonu fitness dla Teosia (na zdjęciu z prawej)
    Dziękujemy wszystkim o wielkich sercach za pomoc w realizacji tego szczytnego celu! Po raz kolejny stanęliście na wysokości zadania. Szczególnie podziękowania należą się dyrektorowi Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie oraz całej jego ekipie za udostępnienie hali, basenu oraz sali wykładowej z zapleczem. Dziękujemy też instruktorom sportowym, wykładowcom oraz wolontariuszom i firmom, które nam pomagały podczas tego wydarzenia. Wspierajmy tych, którzy tej pomocy potrzebują, bo naprawdę warto!

Za kilka dni wylatujemy

  • Podczas maratonu fitness na rehabilitację Teosia zebraliśmy 5 tys. 700 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w akcji i nas wspierali – mówią rodzice Teosia, Emilia i Przemysław Górscy. – Nareszcie uda się nam spełnić marzenie synka, który aż rwie się do chodzenia. Dzięki ludziom dobrej woli, którzy od ponad roku nas wspierają, udało się zebrać ponad 600 tys. zł na operację za granicą. Bardzo wszystkim dziękujemy, bo bez Was, a także bez Czytelników „Linii”, to by się nie udało! – podkreślają rodzice chłopca. I dodają, że tuż po majówce (7 maja) Teoś ma polecieć do kliniki w USA. – Termin operacji wyznaczono na 16 maja. Trzymajcie za niego kciuki. Prosimy też o modlitwę, bo teraz nasz synek i my bardzo jej potrzebujemy – apelują Górscy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.