Kozacka zabawa!

MIEDZESZYN: ENEJ WYSTĄPI NA PIKNIKU.

Wawerski Piknik Rodzinny zaprasza już w najbliższą niedzielę, 22 kwietnia. Gwiazdą imprezy będzie zespół Enej.

Skoro jest wiosna, czas na zabawę pełną atrakcji dla małych i dużych. W programie imprezy znajdą się m.in.: liczne warsztaty, gry rodzinne i konkursy, do wspólnych działań zaproszą animatorzy i artyści z Wawerskiego Centrum Kultury. Będą także strefa dla najmłodszych oraz strefa dobrego smaku, gdzie skosztujemy dań lokalnych i egzotycznych.

Przewidziano dwie sceny. Na mniejszej będą występować dzieci i młodzież z wawerskich domów kultury, szkół i przedszkoli. Na dużej zagra zespół coverowy Life Club Band, a na finał, około godz. 20.30 – Enej. Ta rockowo-folkowa olsztyńska grupa istnieje od 2002 roku.

To formacja energetyczna, kolorowa i chętnie czerpiąca ze wschodniego folkloru. Założyli ją bracia Piotr i Paweł Sołoduchowie mający korzenie ukraińskie. Zastanawialiście się kiedyś, skąd pochodzi nazwa „Enej”? To imię Kozaka, głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego, który swoim XVIII-wiecznym poematem nawiązuje żartobliwie do „Eneidy” Wergiliusza i jej bohaterskiego Eneasza. Wawerski Piknik Rodzinny odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia na terenie obok parafii Dobrego Pasterza przy ul. Przewodowej 15/20 w Miedzeszynie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.