Sprzątają, aż się kurzy!

OTWOCK: WIOSENNE PORZĄDKI W MIEŚCIE.

Tyle piachu na ulicach i chodnikach w Otwocku jeszcze nie było! – łapią się za głowę drogowcy. A piesi i kierowcy skarżą się na tumany kurzu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zrobiło się ciepło, więc na ulicach i chodnikach w Otwocku pojawiły się zamiatarki, a pracownicy sprzątali pobocza z zalegających po zimie piachu i soli. Miejskie drogi w Otwocku czyści firma Remondis, te powiatowe – Zarząd Dróg Powiatowych. Roboty jest dużo, bo jak mówią pracownicy, jeszcze nigdy nie było tyle piachu.

– Zamiatarki nie dały rady, wysłaliśmy ekipy z łopatami. Z odcinka ul. Kraszewskiego między rondami wywieźliśmy cztery pełne wywrotki piachu, a z ul. Warszawskiej do ul. Reymonta pięć wywrotek. Otwock jest jednym wielkim placem budowy, wszędzie kopią i pewnie stąd tyle piachu – mówi w rozmowie z „Linią” Marek Płaczek, dyrektor ZDP. Jak nas poinformował, do posprzątania są jeszcze ulice Reymonta, Majowa i Narutowicza (gdzie zarządcą drogi jest powiat). Prace mają zakończyć się przed majówką.

Podobny termin wskazuje miasto, pytane o sprzątanie przez firmę Remondis dróg gminnych. Porządki z centrum przeniosły się na Kresy, potem będzie sprzątany Świder Wschodni. Na pozimowe oczyszczanie gminnych ulic, chodników, ścieżek rowerowych i parkingów miasto przeznaczyło w tym roku 116 tys. 600 zł brutto.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.