Z uśmiechem na ustach

V BIEG WĄSKOTOROWY.

Dopisała pogoda, uczestnicy i humory. Prowadząca miejskimi ulicami trasa, fachowo zabezpieczona przez policję i strażaków, była bezpieczna dla wszystkich uczestników. Koronny dystans wygrał Tomasz Roszkowski z Warszawy.

PRZEMEK SKOCZEK

Bieg zainaugurowany w 2014 roku przy okazji stulecia uruchomienia kolejki wąskotorowej na odcinku Wawer-Karczew na stałe wpisał się w kalendarz wiosennych wydarzeń. Organizowana przez józefowską Szkołę im. św. Tomasza z Akwinu impreza łączy sportowe wyzwania i emocje z rodzinnym piknikiem. W tym roku miała patriotyczny charakter, bo świętujemy 100-lecie niepodległości Polski. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością sam marszałek Piłsudski (w tej roli Urban Dybowski, rodzic jednego z uczniów), pianista Karol Radziwinowicz dał koncert utworów Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina, odbył się pokaz mody retro (brawa dla grupy rekonstrukcyjnej Bluszcz), a serwowany przez cukiernię Babcia Hela tort miał stylizowaną, biało-czerwoną rozetę.

Najważniejszy był jednak sam bieg. Łącznie wystartowało około 300 zawodników, z których większość, bo ponad 200, na głównym, liczącym 10 km dystansie z Karczewa do Józefowa. Wygrał go Tomasz Roszkowski z Warszawy. Wystarczyło mu na to 35 min. i 18 sek. Drugie miejsce zajął Maciej Małecki, także warszawiak z grupy Accelerating Poland, a trzecie Piotr Sarafin z Sulejówka. Tuż za podium znalazł się Daniel Sychowicz z Otwocka reprezentujący grupę Grazia Running. Najlepsza wśród pań (21. w Open) okazała się warszawianka Paulina Cygler z WKS Wawel Kraków.

Tradycyjnie był też przygotowany krótszy, trzykilometrowy dystans. Tu bezkonkurencyjny okazał się Marek Mazurek z Miaskowa Kościelnego (czas 9 min. i 47 sek.), za nim dobiegł Mateusz Zgoda z Warszawy, a na trzecim miejscu uplasował się otwocczanin Tomasz Celiński z OKS Otwock. W rywalizacji nordic walking najlepszy był Marcin Radomski z Płocka (43 min. i 42 sek.), po nim na metę dotarli Robert Gański z Ożarowa Mazowieckiego oraz inny płocczanin Romuald Baranowski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Uśmiechy na ich zmęczonych po biegu twarzach dowodziły, że było warto!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.