Z uśmiechem na ustach

V BIEG WĄSKOTOROWY.

Dopisała pogoda, uczestnicy i humory. Prowadząca miejskimi ulicami trasa, fachowo zabezpieczona przez policję i strażaków, była bezpieczna dla wszystkich uczestników. Koronny dystans wygrał Tomasz Roszkowski z Warszawy.

PRZEMEK SKOCZEK

Bieg zainaugurowany w 2014 roku przy okazji stulecia uruchomienia kolejki wąskotorowej na odcinku Wawer-Karczew na stałe wpisał się w kalendarz wiosennych wydarzeń. Organizowana przez józefowską Szkołę im. św. Tomasza z Akwinu impreza łączy sportowe wyzwania i emocje z rodzinnym piknikiem. W tym roku miała patriotyczny charakter, bo świętujemy 100-lecie niepodległości Polski. Wydarzenie zaszczycił swoją obecnością sam marszałek Piłsudski (w tej roli Urban Dybowski, rodzic jednego z uczniów), pianista Karol Radziwinowicz dał koncert utworów Ignacego Jana Paderewskiego i Fryderyka Chopina, odbył się pokaz mody retro (brawa dla grupy rekonstrukcyjnej Bluszcz), a serwowany przez cukiernię Babcia Hela tort miał stylizowaną, biało-czerwoną rozetę.

Najważniejszy był jednak sam bieg. Łącznie wystartowało około 300 zawodników, z których większość, bo ponad 200, na głównym, liczącym 10 km dystansie z Karczewa do Józefowa. Wygrał go Tomasz Roszkowski z Warszawy. Wystarczyło mu na to 35 min. i 18 sek. Drugie miejsce zajął Maciej Małecki, także warszawiak z grupy Accelerating Poland, a trzecie Piotr Sarafin z Sulejówka. Tuż za podium znalazł się Daniel Sychowicz z Otwocka reprezentujący grupę Grazia Running. Najlepsza wśród pań (21. w Open) okazała się warszawianka Paulina Cygler z WKS Wawel Kraków.

Tradycyjnie był też przygotowany krótszy, trzykilometrowy dystans. Tu bezkonkurencyjny okazał się Marek Mazurek z Miaskowa Kościelnego (czas 9 min. i 47 sek.), za nim dobiegł Mateusz Zgoda z Warszawy, a na trzecim miejscu uplasował się otwocczanin Tomasz Celiński z OKS Otwock. W rywalizacji nordic walking najlepszy był Marcin Radomski z Płocka (43 min. i 42 sek.), po nim na metę dotarli Robert Gański z Ożarowa Mazowieckiego oraz inny płocczanin Romuald Baranowski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Uśmiechy na ich zmęczonych po biegu twarzach dowodziły, że było warto!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.