Cały dzień atrakcji dla rodziny

JÓZEFÓW: CHARYTATYWNY PIKNIK NA RZECZ PORZUCONYCH DZIECI.

Józefowiada, czyli Charytatywny Rodzinny Piknik Sportowy na rzecz Maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego (IOP) w Otwocku, to całodniowa impreza, która odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie.

AGNIESZKA JASKULSKA

Charytatywny piknik to świetny pomysł na spędzenie aktywnego dnia z rodziną i jednocześnie okazja, aby zrobić coś dobrego dla porzuconych dzieci. Całkowity dochód z imprezy jest przeznaczony na diagnostykę i rehabilitację maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego, który znajduje się przy szpitalu powiatowym w Otwocku.

Niedziela pełna wrażeń

 • Od godz. 12 na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty oraz pokazy taneczne i akrobatyczne, fitness dla dzieci, judo, karate, dmuchane zabawki, malowanie buziek, plecenie warkoczyków, warsztaty plastyczne i eksperymenty dla dzieci, a także minisesje fotograficzne, kiermasz książek (nowych i używanych, dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych). Dla rodziców i kobiet w ciąży przygotowano porady dotyczące m.in. masażu Shantala i chustowania. Najmłodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w minitenisie stołowym (gry i zabawy z tenisem ziemnym), zobaczyć od środka wóz strażacki oraz łódź ratowniczą OSP Świdry Małe. Główną atrakcją Józefowiady będzie pokaz przygotowany przez gościa specjalnego – Pawła Skórę. Jest on mistrzem świata, Europy i Polski w freestyle football.
 • Imprezie będzie towarzyszyła wyprzedaż garażowa (w godz. 10-13), a także loteria, w której każdy los wygrywa. Organizatorzy zadbali o wartościowe nagrody, m.in.: vouchery do salonów kosmetycznych, fitness klubów, salonów spa. Organizatorzy zapraszają pasjonatów street workout na warsztaty ulicznego treningu, które poprowadzi Paweł Koch, mistrz Polski w podciąganiu ciężarowym w kategorii 80 kg (warsztaty odbędą się w hali ICSiR w godz. 12-14). Ci, którzy zgłodnieją, będą mogli kupić w kawiarence ciasta z lokalnych cukierni i wypieki mieszkańców Józefowa, Otwocka i okolic. Na miłośników pizzy również czeka coś dobrego podczas pokazu Master Pizza, który zaprezentuje lokalna pizzeria. Nie zabraknie też popcornu, waty cukrowej, hot dogów i innych przekąsek.

Józefowiada to także eventy w plenerze!

 • Tego samego dnia na otwockiej plaży miejskiej w ramach Józefowiady rozpocznie się charytatywny trening do Runmageddonu. W godz. 10-11 będzie można poćwiczyć z jedną z czołowych drużyn OCR w Polsce. Zajęcia poprowadzi licencjonowany trener OCR Bartek Arusztowicz (wejściówka 20 zł/os., zapisy pod nr tel. 665 422 599).
  Więcej na stronie: http://www.facebook.com/events/173013476841260/
 • Natomiast o godz. 11 na plaży miejskiej w Otwocku rozpocznie się Bieg Poszukiwaczy Złota – szukamy złota dla maluszków z IOP, czyli bieg w parach (rodzic z dzieckiem). Na 800-metrowej trasie będą zagadki, ukryte monety i różne przeszkody. Na zwycięską parę czeka nagroda (wejściówka 20 zł/os., zapisy pod nr tel. 665 422 599).
  Więcej na stronie: http://www.facebook.com/events/222697378306885/
 • O godz. 14 przed halą ICSiR obok placu zabaw rozpocznie się Kultura Ruchu – Movement Culture, czyli sesja z Mateuszem Jasińskim, trenerem personalnym i maratończykiem, który dzięki bieganiu wyleczył się z astmy i kompleksów. Sesja skierowana jest do biegaczy, niezależnie od poziomu zaawansowania (wejściówka 20 zł/os., zapisy pod nr tel. 665 422 599).
  Więcej na stronie: http://www.facebook.com/events/1815496212078231

START: niedziela, 22 kwietnia, godz. 10-17.
GDZIE: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Długa 44, Józefów.
Organizator: Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP), ICSiR Józefów.
Patronat medialny: m.in. „Linia Otwocka”.

IOP

Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku to unikalna placówka w skali kraju. Przyjmuje noworodki i maluszki do ukończenia pierwszego roku życia w nagłych, kryzysowych sytuacjach. Służy ochronie najmłodszych przed skutkami sieroctwa. Maluszki, które trafiają do IOP, to dzieci niechciane, pozostawione po urodzeniu w szpitalu, w oknach życia, odebrane rodzicom na skutek interwencji sądu lub policji, przyniesione dobrowolnie przez rodziców. Stan zdrowia maluszków bywa różny. Większość z nich ma problemy zdrowotne i rozwojowe: część wymaga intensywnej opieki medycznej, specjalistycznego leczenia lub rehabilitacji.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.