Pokaż, że jesteś dobry!

KARCZEW: III EDYCJA SUPERINICJATYW.

Dzięki aktywności fundacji i stowarzyszeń oraz nagłaśnianiu różnych akcji charytatywnych coraz więcej osób chce pomagać innym. Warto pomagać mądrze i w taki sposób, aby ta pomoc nie kończyła się na jednej akcji. O tym, jak skutecznie dotrzeć do darczyńców, rozmawiano podczas III edycji Superinicjatyw w Karczewie.

AGNIESZKA JASKULSKA

Za fundacjami, stowarzyszeniami czy inicjatywami non profit często kryją się wyjątkowe osoby, które znalazły czas na pomoc innym. We wtorek, 10 kwietnia odbyła się już III edycja Superinicjatyw, które zorganizowała karczewska firma SuperDrob. W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście liderów organizacji społecznych z powiatu otwockiego i Warszawy, które wspólnie z SuperDrobem realizują wiele projektów i akcji charytatywnych, m.in. na terenie powiatu otwockiego.

– Dzięki takim inicjatywom integruje się środowisko lokalnych organizacji społecznych, które nawiązują współpracę i pomoc dociera tam, gdzie powinna – podkreśla Randa Ombach z SuperDrobu. – Superinicjatywy to świetna okazja do budowania relacji i wzmacniania potencjału stowarzyszeń, fundacji i innych jednostek, które współpracują z naszą firmą. W tym roku podobnie jak w poprzednich latach w akcję sprzątania lasu koło pomnika „Ciuchci” w Karczewie (21 kwietnia) włączy się wiele organizacji, m.in. tych z Superinicjatyw (organizatorem akcji jest Urząd Gminy Karczew) – dodaje.

Fundacja SuperDrob „Uskrzydlamy” zorganizowała m.in. dla dzieci z TPD im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” z Otwocka półkolonie „Wakacje z Pitagorasem”. – Dzięki wsparciu fundacji część naszych dzieci nie musiała spędzać wakacji na zakurzonych podwórkach, tylko miały one zapewniony wyjazd, podczas którego był czas na zabawę, ale też edukację, np. zajęcia z matematyki – tłumaczy Grażyna Rzeplińska z ogniska „Dziadek” w Świdrze. – Dziękujemy fundacji za to i chcemy więcej takich wakacji – dodaje. W Superinicjatywach uczestniczył również Dariusz Łokietek, burmistrz Karczewa, który mówi wprost: – Współpraca z SuperDrobem układa się bardzo dobrze. Ta firma aktywnie włącza się w życie mieszkańców, wspiera wiele imprez, m.in. w przedszkolach – mówi Dariusz Łokietek.

– Dzięki pomocy karczewskiej firmy od trzech lat impreza organizowana w gminie na Dzień Dziecka jest przygotowywana z rozmachem, z wieloma atrakcjami i poczęstunkiem. Teraz to jest impreza dla całych rodzin, a nie tylko dla dzieci. Podobnie jest z Dniami Karczewa. Firma wspiera także MOSiR – tłumaczy burmistrz. I dodaje, że inne firmy z dzielnicy przemysłowej również pomagają gminie, m.in. dofinansowują naprawy dróg, np. ul. Cie-płowniczej. Niedługo będzie robiona ul. Przemysłowa. – Obecnie wspólnie z firmami szukamy rozwiązań, w jaki sposób ruch ciężarowy mógłby omijać miejską część Karczewa – podkreśla burmistrz.

Podczas Superinicjatyw Łukasz Zając z SuperDrobu opowiedział o tym, jak w praktyczny sposób budować markę organizacji społecznej, podając przykład burmistrza Karczewa, który nie pracuje wyłącznie za biurkiem. – Burmistrz jest blisko mieszkańców, chociaż nie musi uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach w gminie – podkreśla Łukasz Zając. – Właśnie w taki sposób powinna działać każda organizacja społeczna, być aktywna w różnych środowiskach. Nie wystarczy być dobrym, trzeba to pokazać – podkreśla.

W Superinicjatywach uczestniczyły m.in.: Uczniowski Klub Sportowy „Żagle” z Wawra, MOSiR Karczew, Mazur Karczew, TPD im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” z Otwocka, Dom Pomocy Społecznej „Anielin” z Otwocka, Fundacja Pro Homini z Otwocka, Fundacja Rodzin Adopcyjnych IOP w Otwocku, Ośrodek TPD Helenów z Anina, Stowarzyszenie „W stronę słońca” z Karczewa, Stowarzyszenie „Sternik” z Józefowa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.