Uczniowie handlowali narkotykami

WIAZOWNA: SPRAWA ZNAJDZIE FINAŁ W SĄDZIE RODZINNYM.

Tego na pewno nie nauczyli się w szkole… Czterech nastolatków rozkręciło nielegalny biznes w jednej z miejscowości w gm. Wiązowna. Częstowali innych uczniów narkotykami, a potem je sprzedawali. Policjanci udowodnili im ponad 40 przestępstw narkotykowych. Teraz nastolatki odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

AJ

Skwery to jedne z ulubionych miejsc, gdzie często późnym wieczorem spotyka się mło-dzież. Na jednym z nich kwitł narkobiznes, który rozkręciło kilku uczniów w wieku 15 i 16 lat. Często wspólnie zażywali narkotyki, częstowali nimi innych, a także je sprzedawali. Podczas takich spotkań na skwerze młodzi ludzie zachowywali się głośno i wulgarnie. Okoliczni mieszkańcy zwracali im uwagę, ale bez skutku. Nie uszło to uwadze stróżów prawa, do których docierały sygnały, że młodzież może mieć coś wspólnego z narkotykami.

Sprawą zajęli się policjanci do spraw nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej Policji w Ot-wocku. Mundurowi szybko po- twierdzili, że nastolatki nie tylko zażywają narkotyki, ale niektóre z nich także handlują marihuaną. Wtedy wkroczyli do akcji. – Przy
16-latku znaleziono ponad dwa gramy marihuany. Kolejnych pięć gramów tego samego narkotyku mundurowi zabezpieczyli w miejscu jego zamieszkania. W lokalu znaleziono także wagę elektroniczną – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa z otwockiej komendy policji.

Jak po nitce do kłębka policjanci dotarli do innych nastolatków związanych ze sprawą. – W wyniku ścisłej współpracy z sędzią rodzinnym ustalono personalia i przesłuchano czterech mieszkańców gm. Wiązowna w wieku 15 i 16 lat – podkreśla nadkom. Niezdropa. Policjanci udowodnili im ponad 40 przestępstw narko- tykowych. – Dotyczyły one m.in. udzielania środków odurzających polegającego na częstowaniu narkotykami innych osób, posiadania marihuany oraz jej sprzedaży w celach zarobkowych – wylicza nadkomisarz. I podkreśla, że policjanci nadal pracują nad sprawą, która niedługo znajdzie finał w sądzie rodzinnym.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.