Wybieramy miejsca dla rowerów

OTWOCK: GDZIE BĘDĄ STACJE DLA DWÓCH KÓŁEK?

Od poniedziałku do niedzieli (16-22 kwietnia) mieszkańcy Otwocka mogą głosować na propozycje miejsc, w których powstaną stacje dla miejskich rowerów. Ostatecznie zostaną wybrane cztery lokalizacje, w których będzie można wypożyczyć rowery.

ALEKS

Do ubiegłego piątku (13 kwietnia) mieszkańcy Ot-wocka mogli zgłaszać do urzędu miasta propozycje lokalizacji dla pilotażowego projektu systemu wypożyczania rowerów miejskich. W Warszawie działa on już od kilku lat pod nazwą Veturilo i cieszy się dużą popularnością.

W Otwocku nie brakowało mieszkańców, którzy wskazali, gdzie na terenie miasta powinny znaleźć się wypożyczalnie dwóch kółek. Wpłynęło wiele propozycji, zgłaszający wskazywali m.in.: park miejski, trzy stacje PKP (w Świdrze, Otwocku i Śródborowie) oraz teren przy skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Reymonta. Teraz na zgłoszone przez mieszkańców propozycje będzie można głosować w ankiecie na stronie internetowej urzędu miasta (www.otwock.pl) oraz na Facebooku (Otwock miasto z dobrym klimatem). Głosy można oddawać od poniedziałku, 16 kwietnia, do niedzieli, 22 kwietnia. Miejsca, które otrzymają najwięcej głosów, będą brane pod uwagę przy ostatecznym wyborze lokalizacji.

Na terenie Otwocka mają być na razie cztery wypożyczalnie rowerów miejskich. Jest to pilotażowy projekt, co oznacza, że stacje zostaną zamontowane na dwa, może trzy miesiące, aby sprawdzić, jakim cieszą się zainteresowaniem i ile docelowo powinno ich być. Na ten cel rada miasta zabezpieczyła w budżecie 130 tys. zł. Uruchomienie wypożyczalni miejskich rowerów planowane jest jeszcze przed wakacjami. Aleks

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.