Narybek na głębokiej wodzie

PIŁKA NOŻNA: TURNIEJ BEZ WYGRANYCH I PRZEGRANYCH.

W Karczewie odbył się młodzieżowy turniej piłkarski o Puchar Prezesa KPEC Karczew. W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaprezentowało się 12 zespołów z 10 klubów.

MARCIN SULIGA

Turniej przeznaczony był dla piłkarzy z rocznika 2012 i młodszych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z piłką. Dla wielu uczestników była to pierwsza okazja do rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów. Organizujący imprezę klub Mazur Karczew postanowił wykorzystać formułę sprawdzoną kilka tygodni wcześniej podczas turnieju starszego rocznika. Zespoły grały dla zabawy, bez liczenia punktów za wygrane czy zremisowane spotkania. W końcowym rozrachunku nie było ani wygranych, ani przegranych.

– Na tym etapie szkolenia wynik powinien być sprawą drugorzędną. Przede wszystkim liczyła się dobra zabawa i czerpanie jak największej satysfakcji z gry – mówi opiekun karczewskiego zespołu Łukasz Suliga. – Trenerzy, z którymi miałem okazję rozmawiać, również byli zadowoleni z tego, jakie zasady panowały podczas turnieju. To jeszcze zbyt młodzi zawodnicy, żeby obciążać ich presją wygranej – dodaje.

Turniej w Karczewie podzielono na dwie tury. W pierwszej części oprócz gospodarzy zagrali młodzi piłkarze z dwóch otwockich klubów OKS i Vulcan Wólka Mlądzka, a także liczna reprezentacja klubów garwolińskich – Progress, Wilga oraz Sabio Miętne. W drugiej turze swoje umiejętności sprawdził narybek Polonii Warszawa, Boru Regut, TS Falenica, Victorii Zerzeń oraz Progressu i Mazura. – Moim zdaniem idea turnieju była bardzo dobra. Od początku pracy ze swoim zespołem staram się nie wywierać na dzieci presji. Na to przyjdzie odpowiedni czas. Teraz zależy mi przede wszystkim na tym, aby każdy zawodnik grał jak najwięcej bez względu na to, jakie obecnie prezentuje umiejętności. Dla nich to najlepsza forma edukacji – podkreśla szkoleniowiec Vulcanu Adrian Krogul.

Po zakończeniu rywalizacji każdej z grup wszystkie zespoły otrzymywały pamiątkowe puchary za udział oraz medale, które wręczali prezes sponsora tytularnego turnieju KPEC Karczew Jacek Balcerzak oraz prezes Mazura Piotr Niedziółka.
– Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego turnieju, a także trenerom i zespołom rywali, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie
i zagrać u nas – mówi trener Suliga.

– Wielkie słowa wdzięczności należą się również rodzicom moich małych piłkarzy za pomoc – szczególne ukłony dla Adriana Rychlewskiego oraz Łukasza Zielińskiego, którzy zgodzili się sędziować – i stworzenie świetnej atmosfery. Najbardziej jednak chciałbym podziękować moim podopiecznym, którzy mimo że na tle innych drużyn trenują od niedawna, pokazali się z dobrej strony, zostawiając wiele serca na boisku – kończy trener Mazura.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.