Konsorcjum chce dokończyć most

JEDNA OFERTA W PRZETARGU NA DRUGI ETAP INWESTYCJI.

Wiadomo już, kto zgłosił się do przetargu na drugi etap budowy mostu przez Świder. Tym razem wpłynęła tylko jedna oferta, za to od konsorcjum firm. Jeszcze nie wiadomo, czy zostanie wybrana, ponieważ trwa procedura analizy dokumentów.

SYLWIA WYSOCKA

W ubiegłym roku pierwszy etap budowy mostu na rzece Świder realizowała firma Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY z Warszawy. Jej oferta wygrała wtedy z drugą firmą biorącą udział w przetargu, czyli firmą Skanska SA. MOSTY zaproponowały cenę 8 mln 797 tys. 500 zł, a Skanska 9 mln 478 tys. 904 zł. Oferty były znacznie niższe od kwoty, którą dysponowały wtedy powiat otwocki i nadzorujący inwestycję Zarząd Dróg Powiatowych (11 mln 467 tys. 370 zł), co później pozwoliło nawet rozszerzyć zakres robót.

Pod koniec lutego ogłoszono przetarg na drugi etap budowy mostu: dokończenie obiektu mostowego, przebudowę linii napowietrznej SN, przebudowę urządzeń elektroenergetycznych, budowę sygnalizacji świetlnej, ekranów akustycznych, oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej oraz rozbudowę dojazdów do mostu.

Zainteresowane firmy mogły składać oferty do poniedziałku, 9 kwietnia do godziny 12. Kilka kwadransów później odbyło się otwarcie ofert, a właściwie jednej oferty, bo jak poinformował wkrótce ZDP, w przetargu więcej propozycji nie wpłynęło.

Jedyną ofertę złożyło konsorcjum Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe MOSTY sp. z o.o. BUDOWNICTWO Spółka komandytowa z Warszawy (ta sama firma realizowała pierwszy etap budowy) i PHU TOWEMO Monika Szczygieł z Otwocka. Konsorcjum zaproponowało 14 mln 596 tys. 84 zł i 10 gr. Tym razem powiat zadeklarował, że dysponuje kwotą 15 mln 723 tys. 612 zł. „Dysponuje” to jednak w tym przypadku dużo powiedziane, bo do chwili oddania tego numeru „Linii” do druku nie było oficjalnego potwierdzenia przyznania powiatowi przez Ministerstwo Infrastruktury 8 mln zł, o które powiat się ubiegał (pozostałe środki to suma kwot, jakimi dysponują w swoich budżetach na tę inwestycję powiat otwocki i miasto Otwock).

Dyrektor ZDP nie chce na razie wypowiadać się na temat przetargu. – Dopóki procedura nie zostanie zakończona, nie ma czego komentować. Jesteśmy na etapie otwarcia ofert, procedura trwa, czekamy na uzupełnienie dokumentów. Sprawdzamy podwykonawców i zobaczymy, co będzie dalej – zastrzega Marek Płaczek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.