Sesja na żywo

MIESZKAŃCY PODGLĄDAJĄ RADNYCH I PREZYDENTA.

Przynajmniej raz w miesiącu na oficjalnej stronie internetowej urzędu miasta będzie można zobaczyć, jak pracują radni i prezydent. W auli magistratu zamontowano kamerę, dzięki czemu jest już możliwość transmitowania sesji rady miasta na żywo w internecie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ustawowy obowiązek transmisji obrad rady miasta przez samorządy zacznie obowiązywać od nowej kadencji, która zaczyna się w listopadzie. Otwock jest już na to przygotowany. W auli magistratu została zamontowana kamera. Pierwsza relacja na żywo
z sesji odbyła się w środę, 11 kwietnia. Będą kolejne transmisje, zazwyczaj raz w miesiącu, bo z taką częstotliwością zwoływane są sesje. Wystarczy wtedy wejść na oficjalną stronę urzędu miasta http://www.otwock.pl, na której można oglądać obrady. Na razie relacje nie są archiwizowane, więc nie można obejrzeć ich jeszcze raz po zakończeniu sesji. Ale to się zmieni. Docelowo nagranie z sesji ma być dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Otwocka.

– Otwock jest w pierwszą gminą w powiecie, która wprowadziła już ten ustawowy obowiązek. Duże miasta, takie jak Warszawa czy Kraków, od lat transmitują sesje rady – mówi w rozmowie z „Linią” sekretarz miasta Przemysław Zaboklicki. Zamierza on zaprosić do Otwocka sekretarzy z całego powiatu, żeby zobaczyli, jak sprawdza się w mieście ten system.

Zakup dwóch kamer (druga została zamontowana w sali, gdzie odbywają się komisje rady miasta), montaż, okablowanie, podłączenie do internetu kosztowały budżet miasta 2,5 tys. zł.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.