Sesja na żywo

MIESZKAŃCY PODGLĄDAJĄ RADNYCH I PREZYDENTA.

Przynajmniej raz w miesiącu na oficjalnej stronie internetowej urzędu miasta będzie można zobaczyć, jak pracują radni i prezydent. W auli magistratu zamontowano kamerę, dzięki czemu jest już możliwość transmitowania sesji rady miasta na żywo w internecie.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Ustawowy obowiązek transmisji obrad rady miasta przez samorządy zacznie obowiązywać od nowej kadencji, która zaczyna się w listopadzie. Otwock jest już na to przygotowany. W auli magistratu została zamontowana kamera. Pierwsza relacja na żywo
z sesji odbyła się w środę, 11 kwietnia. Będą kolejne transmisje, zazwyczaj raz w miesiącu, bo z taką częstotliwością zwoływane są sesje. Wystarczy wtedy wejść na oficjalną stronę urzędu miasta http://www.otwock.pl, na której można oglądać obrady. Na razie relacje nie są archiwizowane, więc nie można obejrzeć ich jeszcze raz po zakończeniu sesji. Ale to się zmieni. Docelowo nagranie z sesji ma być dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Otwocka.

– Otwock jest w pierwszą gminą w powiecie, która wprowadziła już ten ustawowy obowiązek. Duże miasta, takie jak Warszawa czy Kraków, od lat transmitują sesje rady – mówi w rozmowie z „Linią” sekretarz miasta Przemysław Zaboklicki. Zamierza on zaprosić do Otwocka sekretarzy z całego powiatu, żeby zobaczyli, jak sprawdza się w mieście ten system.

Zakup dwóch kamer (druga została zamontowana w sali, gdzie odbywają się komisje rady miasta), montaż, okablowanie, podłączenie do internetu kosztowały budżet miasta 2,5 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.