Strażacy na wozie

DOFINANSOWANIE DO SAMOCHODÓW DLA OSP.

Na początku kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy na dofinansowanie zakupu 57 wozów strażackich dla mazowieckich Ochotniczych Straży Pożarnych. Trzy samochody mają trafić do powiatu otwockiego. Dostaną je OSP w Regucie, Świdrach Małych i Wólce Mlądzkiej.

SYLWIA WYSOCKA

Umowy o dofinansowanie zakupu 57 specjalistycznych samochodów ratowniczo-gaśniczych podpisał z przedstawicielami lokalnych samorządów marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Łączna wartość wszystkich umów to ponad 6 mln 600 tys. zł. Gminy z Mazowsza złożyły w sumie 262 wnioski opiewające na ponad 12 mln zł. Ponieważ ta kwota przekracza zaplanowany budżet, w pierwszej kolejności dofinansowanie obejmie zakup dwóch ciężkich, 42 średnich oraz 13 lekkich wozów strażackich.

Trzy jednostki OSP z powiatu otwockiego w Regucie (gm. Celestynów), Świdrach Małych (Józefów) i Wólce Mlądzkiej (Otwock) dostaną po 130 tys. zł dofinansowania. Pokryje ono tylko część kosztów zakupu samochodów. Jak wyjaśnia w rozmowie z „Linią” skarbnik Józefowa Halina Siwek, miasto dołoży druhom 200 tys. zł do zakupu wozu, ale niezbędne będzie jego współfinansowanie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Do tych instytucji OSP ma wystąpić o brakujące pieniądze. Szacowana cena zakupu wozu wynosi ok. 830 tys. zł.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.