Kierowcy na celowniku policji

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PRZED MAJÓWKĄ.

Funkcjonariusze z otwockiej drogówki mają pełne ręce roboty. Nie tylko kontrolują prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierowców i to, czy dzieci przewożone są w fotelikach. Wzmożone działania na drogach będą prowadzone podczas zbliżającej się majówki. W tym czasie wiele osób planuje wycieczki, urlopy lub odwiedziny u dalekiej rodziny. Długi weekend to również czas większego ruchu na drogach i częstych wypadków.

AJ

W kwietniu policjanci z otwockiej drogówki prowadzili wzmożone działania na drodze krajowej nr 50. – Funkcjonariusze wykorzystywali nie tylko ręczne mierniki laserowe do pomiarów prędkości, ale również patrolowali drogę nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami. Sprawdzali stan trzeźwości kierowców, ważność dokumentów i stan techniczny pojazdów – podkreśla nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Skontrolowano ponad 200 kierowców. Ujawniono wiele wykroczeń. Kierowcy najczęściej wyprzedzali w miejscach niedozwolonych, przekraczali dozwoloną prędkość, wymuszali pierwszeństwo, rozmawiali przez telefon podczas jazdy i nie zapinali pasów bezpieczeństwa – wylicza nadkomisarz. I dodaje, że aż 110 kierowców ukarano grzywną w formie mandatu karnego. Policjanci zwracali również uwagę na pieszych, którzy przechodzili przez drogę w niedozwolonym miejscu, szli po niewłaściwej stronie jezdni lub nie nosili elementów odblaskowych po zmroku. – Mimo że akcja na „Pięćdziesiątce” się zakończyła, to policjanci z otwockiej drogówki cały czas patrolują wszystkie główne szlaki komunikacyjne – zaznacza nadkom. Niezdropa.

W tym roku majowy weekend może dla niektórych osób wydłużyć się nawet do tygodnia, jeśli wezmą dwa lub trzy dni dodatkowego urlopu. Na przełomie kwietnia i maja wiele osób wyjedzie poza miasto. Policyjne działania w ramach akcji „Majowy weekend” rozpoczną się już w piątek, 27 kwietnia i potrwają do 6 maja. Na drogach będzie więcej patroli policyjnych. Funkcjonariusze przypominają, aby przed podróżą właściwie przygotować samochód. Należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, szczególną uwagę zwracając m.in. na hamulce, układ kierowniczy, oświetlenie i opony. Jeśli w podróż wybierają się dzieci, należy zadbać o ich bezpieczeństwo.

Warto także pamiętać, aby przed wyjściem z domu odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie, zamknąć wszystkie okna, zakręcić wodę, gaz, wyłączyć prąd. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.