„Kolorowe życie” zacznie się w tym roku

WIĄZOWNA: PIERWSZY ETAP GALERII W GÓRASZCE.

Decyzja o pozwoleniu na budowę centrum handlowego „Kolorowe życie” w Góraszce jest już prawomocna. Inwestor rozpocznie prace budowlane jeszcze w tym roku. Czas realizacji inwestycji szacowany jest na ok. 16-18 miesięcy (bez przerwy zimowej).

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

To ma być jedna z najnowocześniejszych i największych galerii w Polsce. Na terenie dawnego lądowiska w Góraszce powstanie obiekt o powierzchni najmu 100 tys. m2. Na czterech kondygnacjach znajdą się: kino multiplex, market Auchan, ponad 200 butików i sklepów, restauracje, a także trzy i pół tysiąca miejsc parkingowych.

Wydana 1 marca przez wicestarostę Pawła Rupniewskiego decyzja o pozwoleniu na budowę stała się prawomocna 26 marca. Obejmuje ona budowę I etapu centrum handlowego, w skład którego wchodzą budowa budynku galerii handlowo-usługowej, budynku handlowo-usługowego „Dom i Ogród”, stacji paliw z budynkiem kasowym i wiatą, budynku stacji uzdatniania wody, masztu reklamowego, dróg wewnętrznych oraz miejsc parkingowych. Za inwestycję odpowiada firma Immochan Polska, oddział Auchan Polska, działająca jako deweloper, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.