Etno nad Świdrem

W OTWOCKU ZAGRA KAPELA ZE WSI WARSZAWA.

W tym roku Powiatowy Festiwal Kultury będzie absolutnie wyjątkowy. To już 15. edycja, więc czas na dobre zmiany. Jego centralnym wydarzeniem będzie „Membrana. Festiwal nad Rzeką”. Planujcie czas na 9 czerwca.

PRZEMEK SKOCZEK

„Membrana” to wielokulturowe wydarzenie muzyczne poświęcone rzece w jej geograficznym, historycznym, społecznym i symbolicznym znaczeniu. Jest festiwalem wędrującym i tym razem odbędzie się nad Świdrem. Przed nami kilka odsłon tego folkowego święta.

Festiwal rozpocznie koncert inauguracyjny na plaży miejskiej. Wystąpią m.in.: otwockie grupy Świdermajer Orkiestra i Oranżada, Grzegorz Świtalski, Cztery Refy, Vavamuffin i jako gwiazda wieczoru Kapela ze Wsi Warszawa. Jest też ekstra niespodzianka – powracający po latach Buzu Squat. Nie zabraknie rzecz jasna lokalnych wykonawców muzyki ludowej, twórców rękodzieła oraz innych plażowych zabaw i atrakcji.

Na tym nie koniec, ponieważ podczas wakacji czekają nas jeszcze cztery mniejsze koncerty (8 i 22 lipca oraz 5 i 12 sierpnia), odbywające się także pod festiwalowym szyldem. Tym razem nie na plaży, ale – uwaga – w urokliwych zakolach Świdra, które tworzą naturalne amfiteatry. Do wszystkich „dzikich scen” można dotrzeć rowerem lub pieszo przez las, również w towarzystwie ornitologów, etnografów i krajoznawców, którzy po drodze przedstawią lokalną przyrodę, kulturę i tradycje. To będzie piękne lato nad Świdrem!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.