Ratujcie, nie wiem, gdzie jestem!

ZDESPEROWANY MĘŻCZYZNA ZADZWONIŁ POD 112.

Jego telefon postawił na nogi wszystkie służby! Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy i powiedział, że zrobił sobie krzywdę, jest w lesie, ale nie wie gdzie. Do akcji wkroczyło ponad 100 policjantów i strażaków. Wezwano również policyjny helikopter. Po wielu godzinach poszukiwań udało się odnaleźć rannego 25-latka.

AJ

W piątek rano, 13 kwietnia sfrustrowany mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy 112. Powiedział, że jest ranny, i zagroził, że zrobi sobie krzywdę – mężczyzna przeżywał kryzys osobisty. Dyspozytor dopytywał, gdzie się znajduje, ale mężczyzna nie potrafił określić dokładnego położenia.

– Mężczyzna powiedział, że jest w lesie pomiędzy Otwockiem a Karczewem, ale nie wiedział gdzie dokładnie – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Do akcji wkroczyło ponad 100 policjantów i strażaków, którzy rozpoczęli poszukiwania. Działania mundurowych wspomagali również ratownicy z Mazowieckiej Grupy Poszukiwawczej. – Na miejsce wezwano także policyjny śmigłowiec wyposażony w kamerę termowizyjną – mówi nadkom. Niezdropa. Helikopter krążył nad terenem, gdzie mógł znajdować się mężczyzna. Natomiast mundurowi przeczesywali lasy m.in. na wysokości osiedla Ługi.

Poszukiwania trwały wiele godzin, ale do godz. 16 mężczyzny nie odnaleziono. Do akcji wkroczyli również kryminalni, którzy sprawdzili m.in. numer, z którego wykonano połączenie telefoniczne. – To właśnie kryminalni odnaleźli poszukiwanego mężczyznę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Mężczyzna był ranny. Po udzieleniu pomocy medycznej w szpitalu 25-latek wrócił do domu – mówi nadkom. Daniel Niezdropa. I dodaje, że wszystkie służby stanęły na wysokości zadania.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.