Uczennice na gigancie

JÓZEFÓW: POSZUKIWANIA DWÓCH DZIEWCZYNEK.

Zaginięcie 12-latki i jej starszej o dwa lata koleżanki postawiło na nogi służby. Do akcji wkroczyli policjanci z różnych jednostek, strażacy, a także policyjny pies.

AJka

W poniedziałek, 23 kwietnia jeden z ośrodków szkolnych dla młodzieży w Józefowie zgłosił zaginięcie dwóch uczennic. – Nastolatki w wieku 12 i 14 lat oddaliły się podczas spaceru, nie informując o tym wychowawców – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. I dodaje, że natychmiast rozpoczęto działania poszukiwawcze.

Około godz. 21 na ulicach Józefowa zaroiło się od policjantów i strażaków (JRG Otwock, OSP Świdry Małe, OSP Józefów, OSP Otwock-Jabłonna, OSP Otwock-Wólka Mlądzka). – Do akcji zaangażowano nie tylko policjantów z otwockiej komendy. Podczas poszukiwań wsparcia udzielili Oddział Prewencji Policji w Warszawie oraz policjant z psem patrolowo-tropiącym ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego – podkreśla nadkom. Niezdropa.

Mundurowi przez kilka godzin przeczesywali józefowskie ulice, m.in. okolice ul. Werbeny i brzegi Świdra. – Sprawdzono lasy, leśne drogi, pustostany, przystanki, dworce kolejowe i autobusowe – zaznacza nadkomisarz Niezdropa. Około północy kryminalni namierzyli zaginione dziewczynki. – Okazało się, że dotarły one do Warszawy i poszły do domu 14-latki. Odnalezione nastolatki zostały przewiezione do ośrodka, który wcześniej opuściły – informuje nadkom. Daniel Niezdropa.

Policjanci apelują do młodych ludzi, aby samowolnie nie oddalali się z takich miejsc jak szpitale, ośrodki szkolne czy szkoły. – Samotna podróż do domu nie zawsze jest bezpieczna – podkreśla nadkomisarz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.