Budują już nowe perony

STACJA BĘDZIE BEZPIECZNIEJSZA.

Stacja kolejowa w Otwocku zmienia się nie do poznania! Postępują prace przy budowie przejścia podziemnego dla pieszych. Od kilku dni trwa również budowa peronów, które będą miały nawet 400 metrów długości. Odwiedziliśmy plac budowy.

AGNIESZKA JASKULSKA

Krajobraz wzdłuż torów z tygodnia na tydzień zmienia się w ekspresowym tempie. Modernizacja, która rozpoczęła się w połowie 2017 roku, idzie pełną parą. Na stacji kolejowej w Otwocku prace są już dość zaawansowane.

– Pamiętam jeszcze, jak ta stacja, która dziś jest stara, kiedyś była nowoczesna i stanowiła niemal spełnienie marzeń podróżnych. Na dworcu zawsze były tłumy ludzi – wspomina emeryt, pan Antoni, którego spotkaliśmy na PKP w Otwocku. – Teraz ze zdumieniem patrzę na dworzec. Perony, które powstają, będą bardzo długie, mają kończyć się aż na wysokości ul. Rzemieślniczej i klubu Smok od strony ul. Warszawskiej – mówi rodowity otwocczanin.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych jest prowadzona w ramach przebudowy odcinka Warszawa – Lublin, która ma zakończyć się w 2020 roku. O tym, co się zmieni na PKP w Otwocku, „Linia” szczegółowo informowała w poprzednim numerze (16 kwietnia). Wykonawca buduje już przejście podziemne, którym będzie można wyjść od strony ul. Orlej (na wysokości bazarku „Rampa”) i od ul. Warszawskiej.

PKP PLK podkreślają, że po modernizacji stacja będzie bezpieczniejsza dla pasażerów. – Dojście na perony zapewni nowe przejście podziemne, które będzie wyposażone w dwie windy – zaznacza Karol Jakubowski z PKP PLK. – Odnowiona stacja w Otwocku będzie bardziej funkcjonalna i lepiej przystosowana do obsługi pasażerów. Trzy perony przejdą kompleksową przebudowę. Będą dostosowane dla osób o ograniczonej mobilności. Poza tym projekt budowlany nie przewiduje budowy ekranów akustycznych w rejonie stacji Otwock. Aby ograniczyć hałas generowany przez przejeżdżające pociągi, w tym rejonie zastosowane zostaną tory bezstykowe i podkłady ograniczające odgłosy – tłumaczy Jakubowski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.