Rozbudują Wał Miedzeszyński

DROGOWCY POSZERZĄ DROGĘ NA JEDNYM KILOMETRZE.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie ogłosił przetarg na rozbudowę odcinka Wału Miedzeszyńskiego o długości ok. kilometra. Chodzi o fragment od ronda z ul. Trakt Lubelski do połączenia z trasą ekspresową S2 w rejonie ul. Ogórkowej (POW). Dzięki tej inwestycji kierowcy będą mogli dotrzeć do powstającej sieci tras ekspresowych i autostrad.

MATEUSZ JAKUBIEC

Drogowcy wzięli pod uwagę apele mieszkańców z wcześniejszych spotkań w sprawie przebudowy drogi. Inwestor zrezygnował m.in. z zaprojektowania przystanku autobusowego przy ul. Przewodowej. Przetarg na roboty został ogłoszony pod koniec kwietnia. Przebudowywana ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Trakt Lubelski do połączenia z planowanym węzłem z Południową Obwodnicą Warszawy (w rejonie ul. Ogórkowej i ul. Rosiczki) będzie miała długość ok. kilometra (prędkość projektowa: 70 km/h).

– Termin składania ofert mija 28 maja. Wybrany wykonawca będzie miał 18 miesięcy na realizację inwestycji – informuje Zarząd Miejskich Inwestycji. – Projekt przewiduje budowę drogi dwujezdniowej z dwoma pasami ruchu (w każdą stronę) na odcinkach między węzłami i skrzyżowaniami – informuje ZMID.

Nie obejdzie się bez wycinki drzew i rozbiórki niektórych budynków. W ramach inwestycji zostanie wybudowane skrzyżowanie z ul. Ogórkową, a także rozbudowane skrzyżowanie z Traktem Lubelskim oraz z ul. Przewodową. Powstaną drogi dojazdowe, dwukierunkowe ścieżki rowerowe, chodniki, a także oświetlenie uliczne i sygnalizacja świetlna. Roboty obejmują również budowę magistrali wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci gazowej. Na koniec zostanie posadzona zieleń. Projekt dotyczący przebudowy części Wału Miedzeszyńskiego został dostosowany do projektu węzła z Południową Obwodnicą Warszawy, którą buduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Termin przebudowy drogi będzie także dostosowany do terminu budowy węzła z trasą S2. Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie ruszy planowana rozbudowa odcinka od ronda z ul. Trakt Lubelski do ul. Ogórkowej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.