Więcej uśmiechu

AKADEMIA TALENTÓW DWUNASTKI.

To była już siódma edycja szkolnego pokazu talentów. Jego ewolucję najlepiej odzwierciedla oprawa show, który z sali gimnastycznej w SP nr 12, poprzez salę widowiskową PMDK, trafił na profesjonalną scenę Teatru im. Jaracza, korzystając z jej technicznych dobrodziejstw.

PRZEMEK SKOCZEK

Akademia Talentów Dwunastki to co roku jedno z ważniejszych wydarzeń w szkolnym kalendarzu. Finał poprzedzają eliminacje pozwalające wyłonić najlepszych uczniów, których talenty nie budzą wątpliwości i są już dostatecznie rozwinięte.

W pokazie prowadzonym przez Nadię Kuczyńską i Mateusza Szyszko vel Chorążego wzięło udział 30 dzieci. Pięknie śpiewały: Natalia Gertner (4f), Maja Płużańska (5e), Maja Ziółkowska (7c), Aleksandra Celińska (7c) i Iga Kusztal (7b). Na pianinie grali: Rafał Ulatowski (5d), Elżbieta Guzek (5e), Kinga Guzek (6b), Sandra Wojtan (7a), Bartłomiej Szerega (3b), Jakub Pawlak (6c), Cyprian Gocłowski (5a) i Bruno Popławski (7e). Z gitarą w rękach wystąpili: Dominik Wasilewski (7c), Marysia Bąk i Katarzyna Kierenko (obie 6b). Taniec reprezentowali Milena Solińska i Mateusz Łukaszewicz (oboje 5d), a układ taneczno-akrobatyczny zaprezentowały Kinga Białek i Julia Galas (obie 7c).

Pojawiły się też trenujące karate Marta Lenartowicz i Liwia Kuczyńska (obie 5d), byli także recytujący Słowackiego Filip Pardyak (6e) i mistrzyni jazdy na rolkach Kinga Kos (5d). Jako jedyna na skrzypcach zagrała Klara Wojtan (3d), która wróciła na scenę w gronie uczennic uzdolnionych plastycznie. Były to: Marcelina Trzaskowska (4d), Zofia Machnicka (7c), Maja Białek (6b) i Oliwia Sąsiadek (5d). Na finał mieliśmy dwie niespodzianki. Najpierw zaśpiewały absolwentki „Dwunastki” występujące we wszystkich wcześniejszych edycjach – Alicja i Iza Szymańskie. Po nich oklaski zebrali nauczyciele: Beata Bany i Artur Wołoszynek, grając na fletach.

Większość dzieci występowała z kamiennymi twarzami, bez cienia uśmiechu i luzu. Ja to rozumiem aż nadto – trema potrafi paraliżować.

Jednak z perspektywy 25 lat teatralnych doświadczeń wiem, że wygłupem, żartem i właśnie uśmiechem najlepiej ten stres okiełznać. Udowodniła to choćby rozbrajająca Iga Kusztal.

Z mojej strony to nie przygana, ale rada. Powodzenia na przyszłość!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.