Karta dla mieszkańców

TAŃSZE PODRÓŻOWANIE KOMUNIKACJĄ ZTM.

Otwock przystąpi do programu Warszawa + (Bilet Metropolitalny). To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców korzystających z komunikacji Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM). Dopłaty do biletów wyniosą nawet 60 zł miesięcznie!

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Do końca kwietnia gminy musiały określić, czy są zainteresowane udziałem w tym programie, i wskazać, ile są w stanie dopłacać do cen biletów, aby ich mieszkańcy mogli płacić mniej. Otwoccy radni uchwałę w tej sprawie podjęli 26 kwietnia. Współpraca będzie polegała na wyemitowaniu spersonalizowanej karty metropolitalnej (patrz propozycje projektów) umożliwiającej mieszkańcom Ot-wocka zakup biletów w aglomeracji warszawskiej po obniżonych cenach. I tak w przypadku biletu 30-dniowego normalnego miasto dopłaci 60 zł. Wtedy pasażer kupi bilet za 120 zł zamiast za 180 zł.

Szacowany roczny koszt dopłaty do programu przez miasto to ok. 624 tys. zł. – To są dane przybliżone, o rzeczywistym zainteresowaniu będzie można mówić, gdy program zostanie przyjęty i będzie wiadomo, ile kart wydamy – mówił na sesji rady miasta Andrzej Hałaczkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej w urzędzie miasta.

Program ma ruszyć od września. Wtedy koszt dopłat do końca roku wyniesie ok. 300 tys. zł. W tej kwocie są również koszty związane z otwarciem i prowadzeniem na terenie miasta Punktu Obsługi Pasażerów, w którym będą dostępne karty metropolitalne. Gdzie powstanie takie miejsce, jeszcze nie wiadomo, podobnie jak to, skąd miasto weźmie pieniądze na sfinansowanie programu. Na pewno będą mogli z niego korzystać tylko mieszkańcy, którzy rozliczają PIT w Otwocku (w przypadku osób niepełnoletnich dotyczy to ich opiekunów prawnych). Z takim wnioskiem do prezydenta wystąpili radni. Mieszkańcy otrzymają karty ze zdjęciem, numerem indywidualnym i danymi okaziciela uprawniające do zniżki w komunikacji miejskiej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.