Plażowanie dopiero od czerwca

OTWOCK: W OCZEKIWANIU NA ODPOCZYNEK NAD ŚWIDREM.

Na majówkę jak co roku nie zdążyli, więc otwocka plaża miejska nad Świdrem ma działać od pierwszego czerwcowego weekendu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zwykle już w maju pogoda pozwala na plażowanie, ale mieszkańcy Otwocka na otwarcie sezonu na plaży miejskiej z reguły muszą czekać do czerwca. Tak będzie i tym razem. Dlaczego? – Szczerze powiem, że w tym roku tak zadecydowano, że ruszymy od czerwca, tym bardziej że to jest weekend czerwcowy. Rok temu było bardzo zimno, więc nie było sensu otwierać plaży w maju. W tym roku musimy też przedłużyć umowy, m.in. odnośnie do praw gruntu z Nadleśnictwem, Skarbem Państwa i Wodami Polskimi. To postępowanie wpływa też na to, że nawet gdybyśmy chcieli rozpocząć sezon na plaży od 1 maja, nie mogliśmy tego zrobić. Ja i mój wydział rekomendowaliśmy, żeby sezon ruszył od 1 czerwca i prezydent zaakceptował ten termin – odpowiedział na pytania radnych podczas komisji kultury Andrzej Wysoczański, naczelnik wydziału kultury i promocji w urzędzie miasta.

– Jeśli rok wcześniej zaplanujemy, że chcemy ruszyć w maju, to możemy wcześniej załatwić wszystkie formalności – uważa radny Jakub Kosiński. Radni sugerowali, żeby umowy z podmiotem, który będzie prowadził plażę, były podpisywane na dłużej niż na rok. Na początku maja urząd miasta ma ogłosić zapytanie ofertowe na prowadzenie plaży miejskiej.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.