Plażowanie dopiero od czerwca

OTWOCK: W OCZEKIWANIU NA ODPOCZYNEK NAD ŚWIDREM.

Na majówkę jak co roku nie zdążyli, więc otwocka plaża miejska nad Świdrem ma działać od pierwszego czerwcowego weekendu.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Zwykle już w maju pogoda pozwala na plażowanie, ale mieszkańcy Otwocka na otwarcie sezonu na plaży miejskiej z reguły muszą czekać do czerwca. Tak będzie i tym razem. Dlaczego? – Szczerze powiem, że w tym roku tak zadecydowano, że ruszymy od czerwca, tym bardziej że to jest weekend czerwcowy. Rok temu było bardzo zimno, więc nie było sensu otwierać plaży w maju. W tym roku musimy też przedłużyć umowy, m.in. odnośnie do praw gruntu z Nadleśnictwem, Skarbem Państwa i Wodami Polskimi. To postępowanie wpływa też na to, że nawet gdybyśmy chcieli rozpocząć sezon na plaży od 1 maja, nie mogliśmy tego zrobić. Ja i mój wydział rekomendowaliśmy, żeby sezon ruszył od 1 czerwca i prezydent zaakceptował ten termin – odpowiedział na pytania radnych podczas komisji kultury Andrzej Wysoczański, naczelnik wydziału kultury i promocji w urzędzie miasta.

– Jeśli rok wcześniej zaplanujemy, że chcemy ruszyć w maju, to możemy wcześniej załatwić wszystkie formalności – uważa radny Jakub Kosiński. Radni sugerowali, żeby umowy z podmiotem, który będzie prowadził plażę, były podpisywane na dłużej niż na rok. Na początku maja urząd miasta ma ogłosić zapytanie ofertowe na prowadzenie plaży miejskiej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.