TKKF nadal stawia na sport i rekreację

CO POWSTANIE NA TERENIE PRZY UL. KOŚCIUSZKI I UL. GEISLERA?

Na terenie, gdzie działa Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej (TKKF) Apollo przy ul. Kościuszki i ul. Geislera, szykowany jest plac pod nową inwestycję. Nie powstaną tam bloki, tylko obiekty sportowe i miejsca do rekreacji dla całych rodzin.

ALEKSANDRA CZAJKOWSKA

Przeprowadzona pod koniec kwietnia wycinka drzew i porządkowanie placu na terenie TKKF-u wywołały wiele pytań ze strony mieszkańców Otwocka i spekulacji, kto i co zamierza tam budować. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z prezesem TKKF-u Apollo Ryszardem Myśliwskim, który rozwiał wszelkie wątpliwości. – Wszystko, co może tam powstać, musi być zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje obiekty sportowo-rekreacyjne. Na pewno nie zostaną zbudowane żadne bloki. Zresztą nasz statut nie pozwoliłby na to, żeby tu wpuszczać dewelopera i budować jakieś budynki mieszkalne – zapewnia Myśliwski.

Zarząd TKKF-u już w październiku 2017 roku dał ogłoszenie, że szuka podmiotów zainteresowanych nabyciem udziału (do 70 proc.) prawa użytkowania wieczystego do działki o pow. 1,2466 ha przy ul. Kościuszki i ul. Geislera na podstawie przetargu ograniczonego.

Jedna z ofert wydała się na tyle interesująca, że trwają właśnie ustalenia dotyczące umowy z przyszłym inwestorem. – Plan jest taki, żeby teren nadal służył pod działalność sportową i rekreację. Inwestor przewiduje budowę czterech kortów tenisowych, dwóch klatek do squasha, miejsc odpoczynku przy grillu, które będzie można wypożyczyć i spędzić miło czas przy ładnej pogodzie, siłowni zewnętrznej oraz recepcji z kawiarenką. Ma też powstać minipark, gdzie będą mogły przyjść mamy z dziećmi. Cały teren zostanie uporządkowany i ogrodzony. Będzie także monitoring – opowiada prezes TKKF-u. – Chcemy stworzyć atrakcyjną ofertę sportu i rekreacji dla starszych i młodszych mieszkańców po tej stronie torów – dodaje Myśliwski, który działa w TKKF-ie od 2006 roku i cały czas próbuje tchnąć życie w ten teren. Teraz jest do tego już coraz bliżej.

– Musimy jeszcze domówić zasady współpracy, bo będziemy istnieć na jednym terenie, więc działalność nasza i inwestora musi być stricte związana ze sportem i rekreacją, żeby nie było żadnych nieporozumień. Jednocześnie chcemy uporządkować teren, żeby można było na nim cokolwiek zrobić – tłumaczy prezes. Chodzi m.in. o przeprowadzoną pod koniec kwietnia wycinkę. – Zostały wycięte suche i połamane drzewa zgodnie z decyzją nakazową nadleśnictwa. Nie ma tam żadnych ptaków ani gniazd – zapewnia Myśliwski. Zwraca uwagę, że do tej pory było trudno dbać o tak duży teren, bo brakowało na to pieniędzy. – Pod koniec lutego usunęliśmy półtora kontenera odpadów, głównie plastiki i szkło. Robimy to społecznie, ale za utylizację tych śmieci musimy zapłacić – podkreśla prezes.

Nowa inwestycja na terenie TKKF-u może się rozpocząć jeszcze w tym roku, jak tylko obie strony dojdą do porozumienia. – Żebyśmy mieli wpływ na to, co powstanie, musi być umowa do aktu notarialnego, która zagwarantuje, że TKKF będzie miało kontrolę nad tym, co się tam dzieje – wyjaśnia Myśliwski. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca 2020 roku. – Możemy już zdradzić, że raz w roku będziemy wspólnie organizować festyn dla mieszkańców – zapowiada prezes. Obecnie na terenie znajduje się budynek, w którym są siłownia i dwa korty tenisowe, a reszta działki jest niewykorzystana.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.