Teoś czeka na operację

CHŁOPIEC JEST JUŻ Z MAMĄ W USA.

Trzyletni Teoś Górski szczęśliwie wylądował z mamą Emilią i babcią w West Palm Beach na Florydzie! Dziś, 14 maja chłopiec zostanie przyjęty do Kliniki dr Paley, gdzie kilka dni później przejdzie skomplikowaną operację. Przed wyjazdem odwiedziliśmy Teosia w jego domu w Woli Duckiej.

 

AGNIESZKA JASKULSKA

W poniedziałek, 7 maja o godz. 15.30 Teoś z mamą i babcią poleciał do USA. Chłopiec zabrał ze sobą ulubione zabawki i ubranka z postacią Batmana. Był gotowy na wielką wyprawę za ocean. Niestety, tata nie poleci z synkiem do kliniki na Florydzie. – W domu zostaje starsze rodzeństwo Teosia, które też potrzebuje opieki – podkreśla Przemysław Górski.

– To dla nas bardzo trudne, bo naszą rodzinę czekają aż cztery miesiące rozłąki. Jednak ze względu na synka musimy dać radę. Tak długo czekaliśmy na ten dzień. Dzięki operacji w USA Teoś będzie lepiej funkcjonował i ma szansę chodzić, jeździć na rowerku, być samodzielny – zaznacza tata chłopca. A jego mama dodaje: – Ta podróż wiąże się z ogromnymi emocjami. I to nie tylko dlatego, że żadne z nas nigdy nie leciało samolotem (podróż trwała 20 godzin). Z jednej strony to bolesne pożegnanie z rodziną, dziećmi, a z drugiej – wielka nadzieja, że operacja synka wszystko zmieni zarówno w jego, jak i naszym życiu – wzrusza się Emilia Górska.

Teoś, jego mama i babcia wylecieli w poniedziałek z lotniska w Warszawie do Nowego Jorku. Tam przez kilka godzin czekali na następny, już bezpośredni lot na Florydę. – W Ameryce zaopiekowała się nami Polonia z Florydy. Zadbali o wszystko, żebyśmy mieli gdzie mieszkać, lodówka była pełna itp. Jesteśmy im bardzo wdzięczni za pomoc, bo dzięki nim mamy tu namiastkę domu – podkreśla Emilia Górska.

Rodzice Teosia bardzo dziękują wszystkim za wsparcie i okazaną pomoc. – Dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać ponad 600 tys. zł na operację w USA. To dzięki Wam nasz synek ma szansę chodzić i usamodzielnić się – podkreślają rodzice chłopca. – W poniedziałek (14 maja – przyp. red.) synek zostanie przyjęty do kliniki, gdzie przejdzie serię różnych badań. Potem, jeśli lekarze zdecydują, że wszystko jest dobrze, Teoś zostanie poddany skomplikowanej operacji nóg i bioder. Jest ona zaplanowana na 16 maja – tłumaczy mama chłopca. I dodaje, że to nie koniec walki o zdrowie jej synka. Po operacji Teosia będzie czekała intensywna rehabilitacja.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.