Do połowy czerwca ruch wahadłowy

UTRUDNIENIA NA MOŚCIE PRZEZ WISŁĘ.

Kierowcy na drodze krajowej nr 50 nie mają lekko! Most na Wiśle pomiędzy Górą Kalwarią a Ostrówkiem w gm. Karczew najlepiej omijać szerokim łukiem. Przez przeprawę można przejechać tylko jednym pasem. Jeśli prace przebiegną zgodnie z planem, utrudnienia zakończą się w połowie czerwca.

AJ

Krajowa „Pięćdziesiątka” to jedna z kluczowych dróg na Mazowszu. Teraz ponad 60-letni most drogowy w Górze Kalwarii przechodzi remont, przez co droga zrobiła się jeszcze bardziej zatłoczona niż wcześniej. – W szczytach porannym i popołudniowym trasa w okolicach mostu jest zakorkowana. Żeby przejechać przez przeprawę, trzeba odstać nawet godzinę. Koszmar! – podkreśla Adam Wlazło z Otwocka.

– Wszystkie inwestycje drogowe i kolejowe są robione w jednym czasie: budują „Siedemnastkę”, po stronie Wawra powstaje Południowa Obwodnica Warszawy, remontują Wał Miedzeszyński, kolej modernizuje linię aż do Lublina, a teraz naprawiają jeszcze most przez Wisłę! Co za bezmyślni urzędnicy planują takie roboty w jednym czasie?! – irytuje się pan Andrzej, kierowca ciężarówki z Karczewa. I dodaje, że przydałby się dodatkowy most pontonowy.

Skąd te utrudnienia? Zarządca mostu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, niedawno rozpoczął naprawę niektórych elementów przeprawy. – W związku z remontem łożysk i dylatacji mostu od 30 kwietnia nastąpiła zmiana w organizacji ruchu. Od 7 maja wprowadzono ruch wahadłowy przez całą dobę – informuje GDDKiA. Oznacza to, że most zostanie zwężony do jednego pasa ruchu, a to wiąże się również z tym, że kierowcy muszą zdjąć nogę z gazu. Na moście dodatkowo wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/godz. – Zakończenie robót planowane jest w połowie czerwca. Prace prowadzi firma WPM Mosty. Wartość zadania to ok. 614 tys. zł – informuje GDDKiA.

I zaleca objazdy, zwłaszcza dla ciężarówek, trasą S8 i drogami krajowymi nr 62 i 50. AJ

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.