Śmiertelne potrącenie rowerzysty

CELESTYNÓW: TRAGEDIA NA DRODZE OBOK POL-HOTELU.

Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze powiatowej w Pogorzeli w gm. Celestynów, na wysokości przejścia dla pieszych i rowerzystów w pobliżu Pol-Hotelu. 55-letni rowerzysta zginął pod kołami citroëna, którym kierowała mieszkanka Otwocka.

AJKA

Późnym wieczorem w piątek, 11 maja, 55-letni mieszkaniec gm. Celestynów jechał rowerem prawdopodobnie do pracy. Mężczyzna jechał ścieżką rowerową wzdłuż drogi powiatowej łączącej Otwock i Celestynów. Na wysokości Pol-Hotelu w Pogorzeli, gdzie ścieżka rowerowa przechodzi z jednej strony drogi na drugą, doszło do tragedii. – Po godz. 21 na drodze powiatowej w Pogorzeli 43-letnia mieszkanka Otwocka kierująca citroënem śmiertelnie potrąciła 55-letniego rowerzystę, mieszkańca gm. Celestynów – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Kobieta, która kierowała autem, była trzeźwa – podkreśla nadkomisarz.

Przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśniają śledczy. Biorą pod uwagę m.in. to, czy kierująca citroënem nie jechała z nadmierną prędkością i czy rowerzysta był właściwie oświetlony. W miejscu, w którym zginął 55-letni cyklista, jego bliscy zapalili znicze.

Na wysokości Pol-Hotelu w Pogorzeli, gdzie doszło do tragicznego potrącenia, droga jest nieoświetlona. Ponadto ścieżka rowerowa przechodzi z jednej strony drogi na drugą – w tym miejscu jest przejście dla pieszych z oznakowanym przejazdem dla rowerzystów, które również nie jest oświetlone. W tej sprawie mieszkańcy mogą apelować do otwockiej komendy o poprawę bezpieczeństwa na drodze Otwock-Celestynów.

– Bierzemy pod uwagę wszystkie sygnały, które dostajemy od mieszkańców w kwestii poprawy bezpieczeństwa. Mieszkańcy mogą nas informować o niebezpiecznych ich zdaniem miejscach i proponowanych rozwiązaniach np. w kwestii doświetlenia niebezpiecznych przejść dla pieszych – tłumaczy nadkom. Daniel Niezdropa. – Każdy taki postulat przeanalizujemy i przekażemy właściwemu zarządcy dróg – zaznacza nadkomisarz.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.