Cicho, pociąg jedzie

JÓZEFÓW: SYGNAŁÓW DŹWIĘKOWYCH NIE BĘDZIE.

PKP nie zgodziły się na montaż sygnalizatorów świetlno-dźwiękowych na przejściach przez tory w Józefowie. Kolej tłumaczy, że skoro będzie zamykać naziemne przejścia, takie inwestycje nie są potrzebne. Wystarczy akcja informacyjna…

SYLWIA WYSOCKA

Śmiertelny wypadek, do którego doszło w marcu na torach w Józefowie, skłonił władze miasta do wystąpienia do zarządu PKP PLK o zamontowanie sygnalizacji świetlno-dźwiękowych na przejściach w Józefowie i Michalinie. Ich zdaniem zamontowanie takiej ostrzegawczej sygnalizacji poprawiłoby bezpieczeństwo na przejściach przynajmniej w trakcie zmiany organizacji ruchu pociągów. Prace budowlane prowadzone przez kolej spowodowały zmianę rozkładu i kierunku jazdy pociągów. Powstało zamieszanie, w wyniku którego mieszkańcy czują się zdezorientowani i nie są wyczuleni na zagrożenie.

Władze Józefowa w połowie marca na wysokości wzroku tymczasowo ustawiły na przejściach tablice ostrzegające przed niebezpieczeństwem z napisem „STOP! UWAŻAJ! – Symbol pociągu – Zatrzymaj się przed przejściem”. Wystosowały także do kolei wspomniany apel o montaż urządzeń ostrzegawczych, zapewniając, że są gotowe pomóc w realizacji przedsięwzięcia.

Jednak kolej nie zgodziła się na nową sygnalizację. „Mając na względzie likwidację przejść przy stacjach Michalin oraz Józefów i zastąpienie ich przejściami bezkolizyjnymi – spółka nie planuje instalacji sygnalizacji świetlno-dźwiękowej na przejściach przeznaczonych do likwidacji” – napisali przedstawiciele kolei, zapewniając jednak, że w celu podniesienia bezpieczeństwa użytkowników PKP PLK wraz ze Strażą Ochrony Kolei zaplanowały prowadzenie działań informacyjnych w ramach akcji „Bezpieczny Przejazd”.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.