Kolorowy zawrót głowy

OTWOCK: PIKNIK RODZINNY W SP NR 1.

Najstarsza szkoła w mieście – „Jedynka” przy ul. Karczewskiej, kończy w tym roku 100 lat. Z tej okazji dużo się dzieje i będzie się działo. Najbliższa feta to piknik rodzinny w przyszłą sobotę, 26 maja.

FILIP PYTLAWSKI, FOT. IZA KOWALCZYK

Szkoła będąca rówieśnicą niepodległej Polski została otwarta we wrześniu 1918 roku. Główne jubileuszowe obchody, w tym uroczysta gala w teatrze i wielki bal absolwentów, odbędą się po wakacjach. Świętowanie zaczęło się jednak już wiosną. Za nami kwietniowy bieg integracyjny, a w najbliższej perspektywie majowy piknik. Chciałoby się rzec coroczny, ale jednak wyjątkowy, bo setne urodziny to szczególna okazja.

Planowane podczas festynu atrakcje to m.in.: robotyka, trampoliny, iluzjonista, występy uczniów, koncert zespołu Zdziśki i Julki Węgrowicz, show „Babcie – dzieciom”, pokazy klubów sportowych i tanecznych. Będą artyści balonowi, fotobudka, zabawy językowe ze szkołą Face to Face, licytacje, strażacka kurtyna wodna i loteria fantowa oraz warsztaty. Pojawią się też wyjątkowi goście, w tym aktor Adam Fidusiewicz znany z roli Stasia
w „W pustyni i w puszczy”, oraz sobowtór Chucka Norrisa – Marcin Olpiński.

Wszystko to już w sobotę, 26 maja w godz. od 15 do 19. Szczegóły w następnym numerze. „Linia Otwocka” jest patronem medialnym wydarzenia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.